شمال برگ ShomalBarg.ir
تارتار:

تعویض ششم، خطای انسانی بود

تعویض ششم، خطای انسانی بود

اعضای تیم های نساجی، پیکان و سایپا درباره رای کمیته انضباطی برای دیدار پیکان و سایپا صحبت کردند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دو روز پیش (دوشنبه) رای به 3 بر صفر شدن دیدار پیکان و سایپا به سود سایپا داده شد که دلیل آن انجام 6 تعویض توسط پیکانی ها بود. این رای کمیته انضباطی سبب خارج شدن سایپا از منطقه سقوط شد و با صعود دو پله ای بالاتر از نساجی و ذوب آهن در رده سیزدهم جدول رده بندی قرار گرفت تا معادلات انتهای جدول لیگ را بهم بریزد.
ایزد سیف الله پور، مدیرعامل نساجی در گفتگو با برنامه فوتبال برتر در این رابطه اظهار داشت: فدراسیون فوتبال ایتالیا زمانی که مربی رم اظهار داشت که بازیکن تعویضی اش در وقت های اضافه به بازی آمده و طبق قوانین فیفا آنها می توانند یک تعویض اضافه در وقت های اضافه کنند، گفت ارکان قضایی ایتالیا به مقررات داخلی استناد می کند و بنابراین نتیجه بازی را تغییر داد. وقتی ایتالیا نظر فیفا را قبول ندارد پس نباید به ایتالیا استناد کرد. ما معتقدیم که تعویض ششم پیکان مصداق بازیکن اثرگذار نبوده است. حالا چطور امکان دارد داور چهارم و ناظر بازی محروم نمی شوند؟
او اضافه کرد: انصافا باید قبول نماییم که دوستان با لابی گری رای دادند. این رای، رای کارشناسی نیست. چرا باید طبق آئین نامه 93 که سال 96 هم تغییر کرده برای این بازی رای داده شود. ماده 22 آئین نامه انضباطی فیفا به صراحت می گوید که تنها در صورتی رای به 3 بر صفر شدن بازی داده شود که به یک پارچگی و رده بندی مسابقات صدمه ای زده نشود.
در ادامه فراز کمالوند، سرمربی سایپا به روی خط آمد و اظهار نمود: در این ماجرا یا می خواهیم از تیم مان دفاع نماییم یا باید نسبت به قانون اشراف کامل داشته باشیم. هم اکنون آقای سیف الله پور راجع به قانون تاثیرگذاری فیفا صحبت کردند. لطفا این قانون را به من نشان دهید. شما لطفا قانون 22 فیفا را نشان دهید. من یک مثال عمومی می زنم. شما چراغ قرمز را عبور می کنید، می توانید بگویید که چرا وقتی با کسی تصادف نکردم پس چرا پلیس مرا جریمه کرده است؟
او افزود: چون قوانین داخلی در این مورد سکوت کرده است باید به قوانین فیفا رجوع نماییم که در قانون 22 گفته شده که بازیکن غیر مجاز بازیکنی است که عدم صلاحیت داشته باشد. بازیکن پیکان هم تعویض ششم بود و حضورش غیر مجاز بود.
سرمربی سایپا بیان نمود: ما هم می توانستیم جهت بررسی بازیکن غیر مجاز و هم جهت بررسی بازیکنی که صلاحیت ندارد به قوانین فیفا رجوع نماییم. من خودم را جای مربی پیکان می گذارم و می گویم راست می گوید، تعویض ششم او تنها 10 ثانیه بازی کرده است اما چطور میتوان تعیین کرد که او اثرگذار بوده است. بنظر من رای کمیته انضباطی عادلانه است ولی منصفانه نیست.
سیف الله پور در جواب اظهار داشت: من دوست دارم اعضای محترم کمیته انضباطی بیایند و بگویند برچه اساسی این رای داده شده است؟ کمیته انضباطی دقیقا از لایحه دفاعی سایپا کپی، پیست کرده و آنرا بعنوان رای منتشر نموده است.
مهدی تارتار، سرمربی پیکان در ادامه این ماجرا به روی خط آمد و بیان نمود: من هم اکنون کناره گیری ام را از باشگاه اعلام نموده ام ولی دلم نیامد صحبت نکنم. این رای، ناعادلانه ترین رای تاریخ فوتبال کشورمان است. من در عمر 39 ساله ام در فوتبال چنین رایی ندیدم. من هم اکنون واقعا بغض دارم. مردی که می گوید باید نتیجه در داخل زمین مشخص شود، هم اکنون زیر حرفش می زند. تا هم اکنون چندین بار اتفاقی مثل این افتاده اما هیچکدام از این بازی ها 3 بر صفر نشد. من را تا آخر عمرم محروم کنید ولی ببینید چه کسی پاک بازی می کند و چه کسی ناپاک.
او افزود: ما با کمترین بضاعت تا رده هفتم جدول رده بندی بالا آمدیم ولی با این رای به رده یازدهم سقوط کردیم. من دلم پر درد است و می خواهم بگویم که این ظالمانه ترین حکمی است که تاکنون دیدم. آقای عزیزی خادم خشت اولت را صاف بگذار. نگذار حق الناس گردنت باشد. اتفاقی که در بازی با سایپا رخ داد، خطای انسانی بود. اگر قانونی راجع به اتفاق بازی ما با سایپا پیدا نکردند اما چطور چند سال پیش که بازیکن غیر مجاز راه آهن (موتومبا) به پیکان گل زد و پیکان به جای راه آهن به لیگ یک سقوط کرد، رای به شکست راه آهن ندادند؟ آقای قاضی چطور رای 3 بر صفر می دهی؟
در ادامه کمالوند در انتها صحبت هایش اظهار نمود: من عرض کردم که تابع قانون هستم. ما هم یک شکایت نوشتیم و بطور قطع اگر آقای تارتار جای ما بود هم شکایت می کرد. اینکه کمیته انضباطی چه رایی می خواهد بدهد به ما دخل و تصرفی ندارد. بطور قطع رای کمیته استیناف هم صادر می شود و خواهیم دید. من هم معتقدم که باید نتیجه در داخل زمین فوتبال رقم بخورد. در بازی سایپا و نساجی هم یک پنالتی برای سایپا گرفته نشد. البته آن زمان آقای ابراهیم صادقی سرمربی تیم بود.
منبع:

1400/03/05
12:09:08
5.0 / 5
926
تگهای خبر: زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg