شمال برگ ShomalBarg.ir

سرقت بلای جان صنعت برق گیلان

سرقت بلای جان صنعت برق گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان اظهار داشت: سرقت تجهیزات صنعت برق در استان خسارت میلیاردی وارد کرده است.


محمدرضا هنرمند امروز در نشست خبری این شرکت اظهار داشت: گیلان با دارا بودن بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک یکی از بزرگترین و پرتراکم ترین شرکت توزیع برق در کشور است.
وی اضافه کرد: سال قبل در گیلان ۲۳۰۰ مگاوات برق تولید و ۱۸۰۰ مگاوات برق مصرف شد و می توان اظهار داشت که سال خوبی را سپری کردیم اما پیش بینی می شود پیک مصرف برق در استان به ۲۳۰۰ مگاوات برسد.
افزایش ده درصدی مصرف برق در اردیبهشت ماه امسال
وی از افزایش ده درصدی تولید برق در اردیبهشت ماه امسال نسبت به سال قبل در گیلان آگاهی داد و با اشاره به این که این میانگین افزایش مصرف در کشور ۲۰ درصد بوده است، اشاره کرد: این در حالیست که در تیرماه سال قبل که گرمای بیشتری داشتیم فقط پنج درصد افزایش برق در استان رخ داده بود.
هنرمند در ادامه از بدهی ۱۵۳ میلیارد تومانی مشترکان برق به شرکت توزیع برق گیلان آگاهی داد و اظهار داشت: پرداخت بموقع بهای برق سبب می شود که انجام پروژه های برق استان نیز سرعت بیشتری به خود بگیرد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اعلان اینکه علاوه بر این که پرداخت دیرهنگام بدهی مشترکین منجر به کند شدن اجرای پروژه های صنعت برق می شود، اشاره کرد: شرایط آب و هوایی استان نیز یکی دیگر از عواملی است که سبب می شود که گیلان نسبت به استان های دیگر برای اجرای پروژه ها و ارتقای تجهیزات با مشکل مواجه شود به شکلی که از ۳۶۵ روز سال به طور متوسط ۱۸۰ روز می توان به انجام کارها پرداخت و سایر روزها با بارش باران و برف مواجه هستیم.
۴۵ درصد مشترکین برق گیلان خوش مصرف هستند
وی اشاره کرد: علاوه بر پرداخت بموقع بهای برق، مدیریت در مصرف برق نیز می تواند کمک موثری به صنعت برق استان کند و از سال قبل مشترکین برق به سه دسته، کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم شده اند که در گیلان ۱۶ درصد از مشترکین کم مصرف، ۴۵ درصد خوش مصرف، ۲۹ درصد پرمصرف و ۱۰ درصد جزء سایر مصارف محسوب می شوند.
هنرمند با اشاره به این که هرساله شاهد افزایش تعرفه برق در استان هستیم و برمبنای مصوبه هیئت وزیران در همه تعرفه های برق شاهد افزایش هفت درصدی تعرفه برق هستیم، به مشترکین پر مصرف ۱۶ درصد دیگر به تعرفه بهای برق افزوده می شود و در مجموع تعرفه بهای برق پرمصرف های گیلان ۲۳ درصد افزایش می یابد و این پروسه تا اخر سال ادامه دارد.
وی اضافه کرد: مشترکینی که بالای ۲۰۰ کیلو وات ساعت در فصل عادی و در فصل گرما بیش از ۴۰۰ کیلو وات مصرف داشته باشند جز پرمصرف ها خواهند بود.
خسارت ۳۰ میلیارد تومانی رمز ارزها به صنعت برق گیلان
مدیرعامل توزیع برق گیلان درباب خاموشی ها که اخیر مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است، اظهار داشت: همچون دلیل اعمال خاموشی ها می توان به کاهش ذخیره پشت آب سد سفیدرود، گرمی هوا و رمز ارزها می توان اشاره نمود.
وی اشاره کرد: رمز ارزهای بدون مجوز در سطح استان ۳۳ مورد تا حالا کشف شده است که بر ۳۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.
هنرمند اظهار داشت: کارگروه های مختلفی تشکیل شده است تا بتوانیم تابستال امسال را با کمترین مشکلات سپری نماییم.
وی درباب مشکلاتی که خاموشی ها برای مردم به ویژه در فصل امتحانات و شیوع ویروس کرونا به وجود آورده است، اضافه کرد: آزاری که به مشترکان به سبب خاموشی ها می رسد، قابل انکار نیست و شرکت توزیع برق هم به هیچ وجه از این خاموشی ها خوشحال نیست.
مدیرعامل توزیع برق گیلان اشاره کرد: ما نیز در همین جامعه زندگی می نماییم و می دانیم که مشکلات وجود دارد اما ناچار به اعمال خاموشی ها هستیم.
هنرمند با اشاره به یکی از راهکارهای کوتاه مدتی که توسط وزارت نیرو در حال انجام می باشد، اظهار نمود: نیروگاه هایی که در زمستان گذشته تعمیر نشدند، امسال در حال تعمیر هستند، و این خاموشی ها کمک می نماید که در کشور با بحران جدی مواجه نشویم.
وی اضافه کرد: سهمبه خاموشی در هر استان حدود ۲۰ درصد پیک مصرف آنست و نباید فکر شود که در حق مردم استان ما اجحافی می شود.
سارقان تجهیزات برق و خسارت جدی به این صنعت
شرکت توزیع برق گیلان درباب نشستی که بتازگی با بخش صنعت استان داشت، اظهار داشت: صنایع می توانند با تکنیک هایی ما را برای مدیریت برق استان همراهی کنند و امسال بنا داشتیم از این ظرفیت بهره بیشتری بگیریم.
وی درباب قطعی برق یکی از محله های رشت به مدت ۶ ساعت اظهار داشت: این قطعی برق ربطی به جدول خاموشی ها نداشت و به سبب سرقت تجهیزات برق مردم این محله مجبور شدند که این همه ساعت قطعی برق را متحمل شوند.
هنرمند اظهار داشت: پارینه هشت میلیارد از تجهیزات برق را به سرقت بردند و متاسفانه سرقت تجهیزات برق مشکلات زیادی را برای ما فراهم آورده است و بلای جان این صنعت شده است.
منبع:

1400/03/04
22:12:53
5.0 / 5
1101
تگهای خبر: تجهیزات , تولید , رشت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg