شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرماندار رشت خبر داد

واكسیناسیون ۴۴ هزار نفر

واكسیناسیون ۴۴ هزار نفر

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار رشت با اشاره به اینکه تابحال ۴۴ هزار نفر در شهرستان رشت در مقابل کرونا ویروس واکسینه شدند، اظهار داشت: هم اکنون ۱۸ مکان جهت واکسیناسیون در شهرستان رشت مهیا شده است که از این مجموع  ۳ مکان خودرویی می باشد.


علی فتح اللهی امروز در جلسه ستاد مبارزه و کنترل کرونا شهرستان رشت، اظهار نمود: خوشبختانه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اجرای طرح واکسیناسیون شاهد کاهش بیماری کووید ۱۹ در گیلان هستیم.
فرماندار رشت با اشاره به اینکه رعایت پروتکلهای بهداشتی سبب کاهش هزینه های درمان و وضعیت مناسب رنگ بندی کرونایی و همینطور کاهش هزینه های اقتصادی می شود، اظهار داشت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی از کاهش هزینه های هنگفت درمان برای دولت و نظام جلوگیری نماید.
فتح اللهی ضمن اشاره به این که دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمانی به تنهایی قادر به کنترل این بیماری نیستند، خاطرنشان کرد: در اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی و اجرای طرح واکسیناسیون نیروهای سپاه، بسیج و نیروهای امنیتی و نظامی، نیروی انتظامی و هلال احمر، آموزش و پرورش و شهرداری و... همکاری لازم را داشته اند.
وی افزود: شرایط کشور برای اجرای طرح واکسیناسیون فراهم شده در این شرایط هم کادر درمان فشارهای کاری علاوه بر درمان بیماران در انجام تزریقات دوزهای واکسن را هم متحمل می شوند که جای تقدیر و تشکر دارد.
نماینده عالی دولت در مرکز گیلان خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم از این شرایط بحرانی خارج شویم و به پویایی قبل کرونای در بازار و همینطور شنیدن طنین آوای بچه ها در مدارس و فعالیتهای فرهنگی و هنری برسیم، بایستی به شیوه نامه های بهداشتی دقت کنیم و این بیماری مرگ بار را جدی بگیریم.
وی افزود: با استفاده از امکانات دولتی و ایجاد شرایط مطلوب برای واکسیناسیون امیدواریم هر چه سریع تر این بیماری منحوس از گیلان محو شود.
فتح اللهی به ماه خرداد و اتفاقات و حوادثی حماسه سازی که در این ماه به ثبت رسیده اشاره نمود و اظهار داشت: آزادی خرمشهر، رحلت امام(ره) و خرداد سال ۴۲ که زیر بنای فکری و باورهای دینی و مذهبی ملت ایران نشات گرفته از آن است.
فرماندار رشت خاطرنشان کرد: همواره جوانان این مرز بوم برای ارتقاء نظام و پرچم پر افتخار این مرز و بوم، عزت و آبرو و خاک و ناموس کشور تلاش کردند و جان شان را فدا کردند.
وی افزود: حضور گسترده و انسجام ملت ایران در مراسم رحلت امام(ره) و همینطور تشیع سردار سلیمانی برای دنیا تعجب آور بود.
فتح اللهی اضافه کرد: شهدا ما هر کدام به شکلی نخبه بودند آنها رفتن آرامش و آسایش را برای کشور به ارمغان آورند ما هم حالا وظیفه خطیری در مقابل حفاطت و حراست از خون شهدا بر عهده داریم.
وی با تکیه بر این که هیچگاه فداکاری و از خودگذشتگی شهدا از یادها نخواهد رفت، تصریح کرد: عزت و افتخار امروز ایران به سادگی به دست نیامده و در این راه هزینه های بسیاری داده ایم و بایستی با مشارکت بالا خود در انتخابات این راه مقدس را ادامه دهیم.
فرماندار رشت به کاهش چشمگیر بیماری کرونا در رشت پرداخت و خاطرنشان کرد: در اوایل اردیبهشت پذیرش بیمارستان های رشت بالای ۱۰۰ بیمار بود که حالا این آمار به ۲۵ بیمار کاهش داشته است.
وی افزود: ترخیص ها نسبت به پذیرش افزایش پیدا کرده و در این زمان هم بستری ها ۶۰۰ بیمار بود که حالا به ۲۷۹ نفر کاهش پیدا کرده است.
فتح اللهی با اشاره به اینکه تابحال ۴۴ هزار نفر در شهرستان در مقابل کرونا ویروس واکسینه شده اند، تصریح کرد: هم اکنون ۱۸ مکان جهت واکسیناسیون در شهرستان رشت مهیا شده است که از این مجموع سه مکان خودرویی است.
منبع:

1400/03/03
10:22:59
5.0 / 5
1162
تگهای خبر: اقتصادی , خودرو , رشت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg