شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا:

بسترهای قهرمان پروری رشته شنا در آستارا فراهم گردید

بسترهای قهرمان پروری رشته شنا در آستارا فراهم گردید

از گیلان رئیس اداره ورزش و جوانان بندر مرزی آستارا، اظهار داشت: اکنون که زیرساخت های سخت افزاری شنا در آستارا فراهم گشته است، برنامه ریزی های هیأت مربوطه باید در جهت قهرمان پروری و کسب جایگاه های برتر این رشته باشد.


وحید خاصی پور، در اولین جلسه هماهنگی اعضای هیأت شنا، واترپلو و شیرجه بندر مرزی آستارا با مربیان شنا و مدیران استخرهای این شهرستان در سالجاری، اظهار نمود: شنا یک ورزش تخصصی است و مربیان و فعالان این رشته باید اطلاعات خویش را بروز کنند.
وی با اشاره به اینکه انتقال صحیح اطلاعات و قوانین در ارتباط با این رشته برای ورزشکاران بخصوص علاقه مندانی که تازه به این عرصه قدم می گذارند، بسیار حائز اهمیت می باشد، افزود: اگر ورزشکاران زیرمجموعه هیئت شنا تقویت و نیروهای با استعداد شناسایی شوند و آموزش های اصولی را ببینند، به صورت یقین هیأت نجات غریق و غواصی هم تقویت می شود.
وی با اشاره به اینکه الان با بهره برداری از دو استخر، بسترهای سخت افزاری در این شهرستان مهیا شده است، اضافه کرد: شرایط برای استعدادیابی و قهرمان پروری در سنین پایه و سایر گروه های سنی مهیا شده است.
خاصی پور در بخش دیگر سخنان خود خطاب به مدیران استخرهای شهرستان خاطرنشان کرد: کسب همه مجوزها و رعایت کامل قوانین از الزامات است و مدیران استخرها باید بدانند که فعالیت شناگران در زیرمجموعه هیئت شنا و ناجیان غریق در زیرمجموعه هیئت نجات غریق است.
وی با اشاره به اینکه الان ۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل سومین استخر سرپوشیده شهرستان در مجموعه ورزشی وحدت اختصاص یافته است، افزود: ضوابط و قوانین مخصوص به هر هیأت متفاوت می باشد و مدیران استخرها در فعالیتهای آموزشی شنا و استفاده از منجیان غریق باید بر مبنای دستورالعمل ها اقدام نمایند.
رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا در بخش دیگر سخنان خود خطاب به مربیان شنا و مدیران استخرها در مورد برنامه ریزی برای تیم داری و پشتیبانی از قهرمانان ورزشی، تصریح کرد: باید پکیج هایی را تعریف کنید تا با تخفیفات ویژه شرایط پشتیبانی از همه اقشار جامع در جهت استعدادیابی فراهم گردد.
وی ضمن اشاره به این که تعرفه ورزشی استخرها از جانب اداره کار ورزش و جوانان گیلان ارسال شده است، توضیح داد: دریافتی ها نباید خارج از این تعرفه ها باشد و مبالغ دریافتی بر مبنای درجه بندی استخرها تدوین شده است.
وی با تاکید بر این که مدیران و دست اندرکاران استخرهای شهرستان شرایط لازم را برای حفظ پروتکلهای بهداشتی مشتریان بخصوص اتباع خارجی را که از این امکانات استفاده می نمایند، فراهم نمایند، اضافه کرد: در بحث آموزش و استفاده تفریحی از استخرها تخفیفات ویژه برای کارکنان ادارات و سایر اقشار جامع در بعضی فصول سال تعریف شود تا بتوانیم آحاد مختلف مردم را با این رشته پرطرفدار آشنا نماییم.

اخذ مدرک مربیگری شنای ۱۸ آقا و خانم در آستارا
رامین بشرویه، رئیس هیئت شنا واترپلو و شیرجه شهرستان مرزی بندر آستارا در این نشست، اظهار نمود: طی ده سال گذشته، ۱۸ مربی آقا و خانم بعد از طی دوره های مرتبط، مدارک رسمی خویش را در درجه های مختلف از فدراسیون شنا دریافت کرده اند که فقط هفت نفر از آنها فعال می باشند.
وی با اشاره به اینکه پیش از این آموزش ها در نبود استخر در دریا انجام می شد، افزود: الان خطرات دریا از این رشته ورزشی سلب و با سرمایه گذاری مناسب و مسئولانه بخش خصوصی شرایط لازم برای آموزش اصولی در استخرها فراهم گشته است.
وی ضمن اشاره به اینکه پیشبینی می شود در طرح اوقات فراغت تابستان سال ۱۴۰۰ آمار متقاضیان به آموزش این رشته سه رقمی شود، تصریح کرد: مربیان استخرها زمان های تمرینی را در ساعات بامداد برای آموزش مربیان مدنظر قرار دهند تا بتوانیم توانمندی های این استخرها را بیشتر به شهروندان معرفی نماییم.
بشرویه، آمادگی جسمانی و بروز بودن مربیان را از الزامات دانست و توضیح داد: مدیران استخرها می توانند بعد از دریافت مجوزهای باشگاه داری با تدوین برنامه های مناسب و استفاده از توان این مربیان در بحث تیم داری و پشتیبانی از قهرمانان ورزشی شنای شهرستان نقش اثرگذار و ویژه ای را داشته باشند.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، در این نشست مدیران استخرها و مسؤلان کمیته های مختلف هیأت شنا، برنامه ها و اقدامات خویش را تبیین کردند.
1400/03/01
10:13:55
5.0 / 5
1118
تگهای خبر: آستارا , دریا , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg