شمالبرگ ShomalBarg.ir

افتتاح هشتاد و هفتمین دفتر خدمات مسافری و گردشگری گیلان در آستارا

افتتاح هشتاد و هفتمین دفتر خدمات مسافری و گردشگری گیلان در آستارا

از گیلان همزمان با هفته میراث فرهنگی، هشتاد و هفتمین دفتر خدمات مسافری و گردشگری استان گیلان در بندر مرزی آستارا راه اندازی شد.


محمدرضا آذرپور، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان در آیین افتتاح این دفتر، اظهار نمود: دفاتر گردشگری یکی از مهم ترین مکان های توسعه این صنعت هستند که جایگاه ویژه ای را در اطلاع رسانی و تشویق گردشگران به استفاده بهینه از زمان سفر خود دارند.
وی با اشاره به اینکه تلاشهای صورت گرفته در شهرستان مرزی بندر آستارا در حوزه گردشگری بسیار ایده آل است، افزود: افتتاح این گونه دفاتر در این شهرستان بسیار حائز اهمیت می باشد چونکه که وجود سه مرز زمینی، دریایی و ریلی سبب تردد قابل توجه توریستهای داخلی و خارجی از این بندر مرزی شده است.
آذرپور با اشاره به اینکه این دفتر چهارمین دفتر خدماتی در شهرستان آستارا می باشد، اضافه کرد: باید زیرساخت های خویش را تقویت نماییم چونکه که همه می دانیم کرونا ماندگار نیست و بعد از واکسیناسیون سراسری باردیگر شاهد رونق این صنعت خواهیم بود.
وی با تاکید به این که الان ۳۴۸ نفر در این دفاتر به شکل مستقیم مشغول به فعالیت هستند، اظهار نمود: ۱۴ هزار و ۲۰۰ نفر دیگر به شکل مستقیم از فعالیت در بنگاه ها و اماکن گردشگری استان هم کسب درآمد و امرار معاش می کنند.
وی در بخش پایانی سخنان خود خواهان ایده پردازی و پرداختن به طرح های نو در زمینه توسعه صنعت این صنعت مهم شد و افزود: باید با طرح های ابتکاری باردیگر انگیزه سفر را در میان هموطنان و جذب توریستهای خارجی ایجاد نماییم.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، چهارمین دفتر خدمات مسافری و گردشگری آستارا در نقطه صفر مرزی و با سرمایه گذاری ۲ میلیارد ریالی بخش خصوصی بوجود آمده است.

منبع:

1400/02/31
18:39:59
5.0 / 5
1105
تگهای خبر: آستارا , خدمات , دریا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg