شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار مازندران مطرح كرد

بی توجهی به پتانسیل دریا مهم ترین معضل اقتصاد مازندران

بی توجهی به پتانسیل دریا مهم ترین معضل اقتصاد مازندران

مازندران استاندار مازندران به این نکته اشاره نمود که، یکی از مهم ترین معضل های موجود در اقتصاد مازندران، بی توجهی به ظرفیت های دریا است.احمد حسین زادگان در آئین افتتاح اولین اسکله تفریحی و گردشگری مازندران در رامسر با عنوان این که استفاده از ظرفیت های دریا جهت تحقق مطالبه دیرین مازندرانی ها را مهم و اساسی توصیف کرد و اظهار داشت: بی توجهی به اقتصاد دریا محور طی سالهای اخیر مهم ترین معضل بوده چونکه پتانسیل موجود در دریا مهم ترین مطالبه مردم در سالهای اخیر است.

وی اضافه کرد: از دریا بعنوان موهبت الهی برای اقتصاد آسایش رفاه بهتر طی سالهای قبل استفاده نشده است، در همین راستا اقتصاد دریا محور و استفاده از ظرفیت عظیم دریا همچون اولویت های مدیریتی در شروع دوران مدیریتی مان بوده است.

استاندار مازندران اظهار نمود: با شروع به کار این اسکله و دیگر اسکله های گردشگری و تفریحی که در نقاط مختلف ساحلی تعریف شده و اجرائی می شود، راه بر اقتصاد دریامحور در استان باز شده است.

به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، احمد حسین زادگان همین طور در آیین افتتاح اسکله ساحلی لیدو رامسر اشاره کرد: مردم مازندران سالهای طولانی از نبود اقتصاد دریا محور و عدم بهره مندی بهینه از فرصت و ظرفیت گردشگری دریا خزر در رنج بودند و گله داشتند تا اینکه در دولت تدبیر و امید با همگرایی دستگاه های مختلف به این مطالبه دیرینه پاسخ درخور داده شده است.

وی یکی از موانع برخورداری مازندران از اقتصاد دریامحور را با وجود در اختیار داشتن بیشترین خط ساحلی دریای خزر، تصاحب سواحل توسط دستگاه های مختلف و بخش خصوصی دانست و اظهار داشت: اولین قدم برای برخوردار کردن مازندران از اقتصاد دریامحور، آزاد سازی سواحل آن بود که مصوبات قانونی آن سال ها روی زمین مانده بود در صورتیکه عده ای دریا را برای خودشان محصور کرده بودند.

نماینده عالی دولت در مازندران از آزادسازی حدود ۸۷ درصد از سواحل مازندران بعنوان اقدام مهم دولت تدبیر و امید طی چند سال قبل یاد کرد و اضافه کرد: در حقیقت با این اقدام که هم افزایی تمامی دستگاهها همچون حمایت قوه قضاییه را در پی داشت، ساحل دریای مازندران از انحصار خصوصی افراد و دستگاهها خارج و زمینه برای فعال کردن اقتصاد دریا محور مهیا شد.

حسین زادگان با اظهار اینکه فرآیند آزاد سازی سواحل دریای مازندران براحتی طی نشد، اظهار داشت: بعد از این مرحله هم تعریف پروژه های اسکله دریایی در دستور کار قرار گرفت و برای این منظور کارگروه ویژه ای تعریف شد تا بتواند کارها را از صفر تا صد با پشتیبانی از سرمایه گذاران به پیش ببرد.

وی با بیان اینکه برای سواحل مازندران ایجاد ۱۳۴ اسکله گردشگری تعریف و جانمایی شده است، توضیح داد: برای اینکه کارها بصورت منسجم جلو برود و سرمایه گذاران با کمترین دغدغه وارد مراحل اجرائی کار شوند، بعد از جانمایی و گذراندن مراحل مختلف، مجوز تمامی اسکله ها بدون نام ستاندن شد تا بسته آماده تحویل سرمایه گذار شود.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه مجموعه استان و دولت از سرمایه گذاری در زمینه اقتصاد دریامحور در مازندران حمایت می کند، اظهار داشت: برای اسکله های تفریحی، ظرفیت های شیلاتی و تفریحی در پس کرانه و داخل دریا در نظر گرفته شده است و تلاش داریم تا در وضعیت تحریمی برای آن بخش از سرمایه گذاری که نیاز ارزی دارد، کمک کار سرمایه گذاران باشیم.
1400/02/30
21:51:15
5.0 / 5
1230
تگهای خبر: دریا , رامسر , زمین , ساحل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg