شمال برگ ShomalBarg.ir

افتتاح متمركز 138 طرح مخابراتی در مازندران

افتتاح متمركز 138 طرح مخابراتی در مازندران

مازندران ۱۳۸ طرح مخابراتی در مازندران امروز به صورت متمرکز در شهرستان ساری راه اندازی شد.احمد حسین زادگان استاندار مازندران، روز یکشنبه در مراسم افتتاح متمرکز ۱۳۸ طرح مخابراتی مازندران در ساری، اظهار نمود: زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در دولت تدبیر و امید رشد و ارتقای محسوسی یافته است و از همه مهم تر اینکه طرح های مخابراتی در همه مناطق شهری و روستایی توسعه پیدا کرده و مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه طرح های مخابراتی به شکلی احساس عدالت اجتماعی را در جامعه تقویت کرده است، افزود: اقتصاد توسعه یافته با اقتصاد دیجیتال که سهم تعیین کننده ای در توسعه کشور دارد، باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

استاندار مازندران به توسعه زیر ساخت های مخابراتی برای رسیدن به اهداف گردشگری، کشاورزی نوین و صنعت پویا در استان اشاره و بیان نمود: امروز با ایجاد پایانه های صادراتی محصولات کشاورزی همچون برنج، مرکبات، گل و گیاه و آبزیان، به زیر ساخت های توسعه ای ارتباطی در استان نیاز جدی داریم تا فعالیت اقتصادی این بخش ها را دوچندان نماییم.

وی به نقش توسعه مخابرایت در حوزه سیاسی همچون انتخابات و فعالیت احزاب اشاره نمود و اضافه کرد: دولت تدبیر و امید همواره برای رسیدن به همه اهداف مردم بر توسعه زیر ساخت های فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرده است.

حسین زادگان ایجاد فضای لازم و توسعه زیر ساخت های ارتباطی را از مهم ترین وظایف دولت ها در چند سال گذشته دانست و اظهار داشت: در شرایط خاص تحریم ها که خیلی ها می گفتند دولت در تأمین مایحتاج اولیه مردم باز می ماند اما طرح های ملی و منطقه ای زیادی همچنان حال افتتاح و بهره برداری است، پس اطلاع رسانی از طرح هایی که افتتاح می شود حق مردم است.

وی با تکیه بر اینکه اختلافات سیاسی و جناحی نباید منجر تخریب عملکرد نظام شود، اظهار نمود: امروز از جانب بعضی از افراد معاند شاهد تخریب عملکرد هر سه قوه نظام هستیم.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان این نکته که باید در اقناع سازی جامعه از بستر فضای مجازی استفاده درستی شود و دولت هم نسبت به توسعه فضای مجازی اهمتام و رویکرد جدی دارد، اظهار داشت: یکی از اقدامات توسعه گرای دولت تدبیر و امید تمرکز بر طرح های نیمه تمام به جای آغاز پر سر و صدای طرح های جدید بود، چون که طرح های نیمه تمام زیادی در کشور حتی بیشتر از یک تا دو دهه رها شده بود و دولت با عنایت به این طرح و اتمام آنها، از هدررفت سرمایه کلان ملی جلوگیری کرد.

حسین زادگان اضافه کرد: اگر طرح های جدیدی هم در دولت تدبیر و امید تعریف و شروع شد، بر مبنای اولویت ها و نیازهای هر منطقه بوده و برای بهره برداری از آن هم مطالعه نیاز سنجی و در عین حال زمانبندی تعیین شده است تا همانند طرح های نیمه تمام دوره های قبلی رها نشود.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: طرح های مختلف نیمه تمام و گاها غیر کارشناسی از دولت های نهم و دهم برای دولت تدبیر و امید باقی مانده بود که دولت همه آنها را سر و سامان داده است.

وی با اشاره به اینکه طرح های که در دولت تدبیر و امید در استان مازندران هم شروع شده است بر مبنای توانایی های کارشناسی و اعتبارات استانی بوده، اظهار داشت: طرح های مخابراتی مازندران نمونه هایی است که در بازه زمانی کمتر از ۲ سال به افتتاح رسید.

حسین زادگان با بیان اینکه هم اکنون ۲ درصد از سهم اعتبارات در جهان برای توسعه تکنولوژی های جدید احتصاص می یابد، اضافه کرد: توسعه و پیشرفت کشور با سرمایه گذاری در این حوزه تسریع می شود و مطمئنا افتخارآفرینی در حوزه ارتباطات در واقع افتخارآفرینی برای همه مردم است نه فقط دولت و این رویکرد باید در میان آحاد مردم نهادینه شود.

وی از رسانه ها بخصوص صدا و سیما خواست تا در امید آفرینی جامعه نقش آفرینی درستی ایفاء کنند و تصریح کرد: رسانه ملی باید از گسترش اخبار ناامید کننده پرهیز کند.

استاندار مازندران از همه فرمانداران به صورت ویژه خواست تا مشکلات توسعه مخابراتی و ارتباطات و فناوری اطلاعات را در استان شناسایی و همکاری لازم را داشته باشند و اظهار داشت: این حوزه نیاز ضروری همه مردم است و در واقع طرح های مخابراتی یک نوع عدالت محوری اجتماعی است.

حسین زادگان اضافه کرد: دسترسی مردم به امکانات در رابطه با اینترنت را باید بیشتر از پیش دقت کنیم در واقع اینترنت از ضروریات امروز جامعه از قشری است.

به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، ۱۳۸ طرح های مخابراتی مازندران با سرمایه گذاری حدود یک هزار میلیارد ریال امروز یکشنبه با حضور استاندار به بهره برداری رسید. طرح های مخابراتی بهره برداری شده در ارتباط با تمامی ۲۲ شهرستان مازندران است که در بازه زمانی یک ساله اجرا شد و امروز به صورت متمرکز در مرکز مخابرات معلم ساری و با دستور ویدئو کنفرانسی احمد حسین زادگان استاندار مازندران راه اندازی شد.

منبع:

1400/02/27
09:02:27
5.0 / 5
1123
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg