شمالبرگ ShomalBarg.ir

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله بهجت فومنی(ره) بصورت منبر مجازی

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله بهجت فومنی(ره) بصورت منبر مجازی

شمال برگ: از گیلان سیزدهمین مراسم بزرگداشت آیت الله بهجت(ره) به سبب شیوع ویروس کرونا بصورت منبر مجازی در گیلان انجام می شود.


آیت الله رسول فلاحتی امروز در جلسه ستاد بزرگداشت آیت الله العظمی بهجت فومنی(ره) اظهار نمود: آیت الله عظما بهجت یکی از نادره های تاریخ معاصر شمرده می شود و یاد و نکوداشت این شخصیت بزرگ باارزش است.
وی به سه مرحله زندگی آیت الله بهجت(ره) پیش از عزیمت به عتبات عالیات، حضور ایشان در آنجا و برگشتن به ایران اشاره نمود و اضافه کرد: دو مرحله ورود و زندگی آیت الله بهجت(ره) به ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی باید بررسی شود.
امام جمعه رشت با اعلان اینکه رحمت الهی با یاد صالحان بر انسان نازل می شود، اشاره کرد: قرآن می فرماید مردم را به ایام الله متذکر شوید و براین اساس ذکر یاد و خاطره آیت الله بهجت ایام الله است.
آیت الله فلاحتی، نام آیت الله بهجت را مایه مباحات تمام مسلمانان دانست و بیان کرد: آیت الله بهجت(ره) از نادره ها و الگویی برای جامعه علمی است.
وی، برگزاری نکوداشت آیت الله بهجت فومنی(ره) را باارزش عنوان نمود و اظهار داشت: برگزاری نکوداشت آیت الله بهجت(ره) همت والای معاصران را نشان میدهد که از مفاخر خود میراثی برای آیندگان می گذارند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر توجه به بعد علمی و عرفانی زندگی آیت الله عظما بهجت فومنی(ره)، اشاره کرد: بعد علمی آیت الله بهجت(ره) مغفول مانده است و این پس از زندگی ایشان نباید در طول زمان از بین برود.
آیت الله فلاحتی، جمع آوری گفتارهای آیت الله بهجت(ره) را اثرگذار ذکر کرد و تصریح کرد: سخنان آیت الله بهجت(ره) ناب است و می تواند برای جامعه الگو شود.
رئیس ستاد بزرگداشت آیت الله محمدتقی بهجت فومنی(ره) نیز در جلسه مذکور اظهار داشت: آیت الله بهجت(ره) شخصیتی کم نظیر و تکرار نشدنی است و ایشان را باید بعنوان الگو به جامعه معرفی نماییم.
حجت الاسلام محمدولی قربانی از برگزاری سیزدهمین سالگرد بزرگداشت آیت الله محمدتقی بهجت فومنی(ره) در ۲۷ اردیبهشت ماه جاری آگاهی داد و بیان کرد: مراسم بزرگداشت آیت الله بهجت(ره) به سبب شیوع ویروس کرونا بصورت منبر مجازی برگزار می گردد.
منبع:

1400/02/21
22:03:25
5.0 / 5
998
تگهای خبر: رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg