شمال برگ ShomalBarg.ir

گیلان در بالای جدول تولید بوقلمون مادر در كشور

گیلان در بالای جدول تولید بوقلمون مادر در كشور

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: گیلان در تولید بوقلمون مادر رتبه اول کشور را به خود مختص کرده است.


حجت علی اکبرنژاد در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه گیلان رتبه هفت کشوری را در تولید بوقلمون گوشتی دارد، اظهار داشت: استان با هفت واحد بوقلمون مادر با ظرفیت ۳۹ هزار و ۷۰۰ قطعه رتبه اول کشور را داراست.
وی ادامه داد: تولید گوشت بوقلمون در گیلان را ۱۲۷۸ تن عنوان نمود و اضافه کرد: همین طور بیش از ۲میلیون و ۵۰۰ قطعه تولید جوجه یک روزه در استان تولید می شود. سال ۹۹ داشته ایم.
علی اکبرنژاد با اشاره به اینکه فروردین ماه سال جاری ۱۶۵هزار و ۶۹۱قطعه جوجه یک روزه تولید شده است، اشاره کرد: تعداد واحدهای تولید بوقلمون گوشتی در استان گیلان ۱۵ واحد با ظرفیت ۸۶ هزار و ۵۰۰ قطعه است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اشاره کرد: تعداد واحدهای جوجه کشی سه کارخانه با ظرفیت ۹۵۰ هزار عدد تخم در هر دوره است.
علی اکبرنژاد اضافه کرد: گیلان با دارا بودن یک کشتارگاه بوقلمون ۳۰ درصد گوشت بوقلمون تولید ی استان درداخل مصرف و ۷۰درصد باقیمانده به خارج از گیلان برای مصرف صادر می شود.
وی اظهار داشت: ۷۰ درصد گوشت بوقلمون استان گیلان به استان تهران و زنجان صادر می شود.
منبع:

1400/02/15
21:39:35
5.0 / 5
1409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg