شمال برگ ShomalBarg.ir

تاكید بر لزوم توسعه همكاریهای استانی بین ایران و بلاروس

تاكید بر لزوم توسعه همكاریهای استانی بین ایران و بلاروس

به گزارش شمال برگ سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس در مسافرت به استان گومل با استاندار، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و رئیس منطقه آزاد تجاری استان دیدار و درباره راهکارهای فعال کردن ارتباطات استانی و گسترش همکاریهای اقتصادی، تجاری، فرهنگی بین استان های گومل و مازندران تبادل نظر کرد.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، سعید یاری در دیدار با گنادی سالووی، استاندار گومل، مراتب آمادگی استاندار مازندران برای دعوت از وی جهت سفر به این استان را اعلام نمود که با استقبال مواجه و مقرر شد تاریخ سفر از راه مجاری مربوط هماهنگ شود.

همچنین توافق شد طرفین پیش از انجام این سفر، به طور ویدئوکنفرانسی در باره برنامه ها و اولویت های همکاریهای فیمابین رایزنی کنند.

مارینا فیلونووا رئیس اتاق بازرگانی و صنایع گومل، با تشریح ظرفیت های تجاری استان گومل و برنامه های این استان برای تجارت با شرکای خارجی، اعلام آمادگی کرد که ارتباطات و همکاریهای این اتاق را با اتاق بازرگانی و صنایع مازندران گسترش دهد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع گومل از همتای مازندرانی خود جهت شرکت در نمایشگاه های تجاری این استان، همچون نمایشگاه «روز تجار» که مقرر است در ماه سپتامبر ۲۰۲۱ در شهر گومل برگزار شود، دعوت به عمل آورد.

سفیر کشورمان در این سفر از مراکز صنعتی و تولیدی استان همچون مجتمع صنعتی «گوم سل ماش»، تولیدکننده کمباین و هم از کارخانه MIRTEXX، تولیدکننده تجهزات الکترونیکی و کارخانه شکلات سازی «اسپارتاک» بازدید کرد و زمینه های سرمایه گذاری مشترک، تولید و صادرات در این عرصه ها را با مدیران این مجموعه های صنعتی و تولیدی مورد بررسی قرار داد.

در جریان دیدار استاندار اسبق مازندران از استان گومل در تاریخ ۲۵ مهرماه ۱۳۸۸، موافقتنامه همکاریهای بازرگانی، اقتصادی، علمی، فناوری و فرهنگی میان دو استان و همینطور قرارداد خواهرخواندگی شهرهای ساری و گومل و هم یادداشت تفاهم همکاری و تبادل اطلاعات فی درخلال اتاق بازرگانی و صنایع استان های گومل و مازندران به امضا رسیده بود.
1400/02/13
19:24:59
5.0 / 5
1320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg