شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون بهداشتی علوم پزشكی گیلان:

بیشتر از 32 هزار گیلانی ضد كرونا واكسینه شدند

بیشتر از 32 هزار گیلانی ضد كرونا واكسینه شدند

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: تابحال هشت مرحله واکسن ویروس کرونا به استان اختصاص یافته که به ۳۲ هزار و ۷۳۴ تن از گروه های در معرض خطر تزریق شده است.


دکتر آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران اظهار نمود: از آغاز شروع طرح واکسیناسیون ضد کرونا تابحال هشت مرحله واکسن به استان اختصاص یافته است و تزریق آن برای گروه های در معرض خطر که از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور شناسایی شدند در نظر گرفته شده است. طی هشت مرحله ۳۲هزار و ۷۳۴ تن ضد بیماری کووید ۱۹ در سطح استان واکسینه شدند.
وی افزود: واکسن ها برای گروه سنی ۱۸ سال به بالا شامل پرسنل بهداشت و درمان، بیماران خاص، پاکبانان، جانبازان بالای ۵۰ درصد و شیمیایی، اعضاء نظام پزشکی و سالمندان بالای ۸۰ سال تزریق شده و ادامه دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: هم اکنون تمام واکسن های اختصاص یافته وارداتی و ساخت کشورهای کره جنوبی، روسیه، چین و هند شامل اسپوتینک، سینوفارم، بهارات و آسترازنکا می باشد.
حیدرزاده با اشاره به اینکه سرعت انجام واکسیناسیون در استان مشروط به در دسترس بودن مقادیر کافی واکسن است، اضافه کرد: مردم برای انجام واکسن کرونا می توانند از راه رسانه ها مانند صدا و سیما و فراخوان های تلفنی از جانب دانشگاه علوم پزشکی گیلان به پایگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت تعیین شده از جانب دانشگاه رجوع کنند.
وی در انتها تصریح کرد: مردم بدون هماهنگی و حضوری به این مراکز رجوع نکنند.
منبع:

1400/02/12
23:15:05
5.0 / 5
1299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg