شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل راه آهن شمال ۲:

راه آهن گیلان شاهراه بین المللی است

راه آهن گیلان شاهراه بین المللی است

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرکل راه آهن شمال ۲، مسیر ریلی گیلان را یک شاهراه بین المللی دانست و اظهار داشت: با عنایت به اهمیت فراوان سرعت در عرضه خدمات امدادی جمعیت هلال احمر، سرعت عمل در راه ریلی بیشتر از مسیر جاده ها است.


غلامحسین ولدی در حاشیه دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان که به منظور بازدید از مسیرهای ریلی راه آهن انجام شد، ضمن اشاره به موقعیت ممتاز مسیر ریلی کشور، اظهار داشت: موقعیت ممتاز جغرافیایی ایران در منطقه و ارتباط آن با آب های خلیج فارس و دریای عمان در جنوب و دریای خزر در شمال، ایران را به یکی از مهم ترین مسیرهای ترانزیتی بین المللی در منطقه تبدیل نموده است.
وی ضمن اشاره به موقعیت استراتژیک راه آهن گیلان، اظهار نمود: پروژه راه آهن رشت - انزلی - آستارا علاوه بر اتصال راه آهن قزوین - رشت به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی، بندر انزلی و بندر آستارا سبب اتصال خط راه آهن جمهوری اسلامی ایران به راه آهن جمهوری آذربایجان و سپس اروپا و کشورهای مستقل مشترک المنافع(cis) می شود.
مدیرکل راه آهن شمال ۲ کشور، مسیر ریلی گیلان را یک شاهراه بین المللی دانست و اظهار داشت: مسیر ریلی راه آهن گیلان، علاوه بر تکمیل شبکه حمل و نقلی کشور بعنوان یک شاهراه بین المللی و اتصال استان به شبکه ریلی کشور و کریدور ترانزیت بین المللی تمام ریلی شمال - جنوب منجر به اتصال شبکه ریلی دو کشور آذربایجان و ایران در مرز آستارا و ارتباط با بازارهای منطقه ای و دسترسی به بازار مصرف بالای ۲۶۰ میلیونی کشورهای مشترک المنافع با سهولت فراهم می کند.
ولدی، با تکیه بر ضرورت همکاری راه آهن و جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: با عنایت به اهمیت فراوان سرعت در عرضه خدمات امدادی جمعیت هلال احمر، سرعت عمل در راه ریلی بیشتر از مسیر جاده هاست و در حوادث ریلی حضور عوامل امدادی جمعیت هلال احمر بسیار موثر است.
وی ضمن اشاره به همکاری های راه آهن و جمعیت هلال احمر، خاطرنشان کرد: با عنایت به ظرفیت های مشترک راه آهن و جمعیت هلال احمر انعقاد تفاهم نامه همکاری، شناسایی مناطق خطرآفرین و آموزش های امداد و نجات در گام بعدی صورت خواهد گرفت.
سیاوش غلامی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان نیز، ضمن تاکید بر لزوم همکاری نزدیک و تشریک مساعی دو دستگاه در مقابله با حوادث و سوانح احتمالی ریلی، اظهار داشت: آموزش های امداد و نجات نه تنها کمکی برای کارکنان راه آهن است، بلکه بیشترین منفعت آن در زمینه آسایش و رفاه مردم و ارتقا ایمنی سفر حاصل می شود، چونکه فعالیت راه آهن در ارتباط مستقیم با مردم و خدمت به آنان است.
وی ادامه داد: نمونه همکاری های راه آهن و جمعیت هلال احمر در خیلی از سوانح بروز و نمود پیدا می کند که بعنوان مثال در سانحه قطار در نزدیکی ایستگاه رستم آباد که پارسال رخ داد، این هماهنگی و همکاری به خوبی برای مردم به اثبات رسید.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان انعقاد تفاهم نامه و گسترش همکاری های امدادی را کمک شایانی در راه ارتقا سطح آگاهی و افزایش ایمنی سامانه حمل و نقل ریلی دانست و این همسویی را برای نیل به اهداف مشترک، منشا خیر دانست.
غلامی رسالت جمعیت هلال احمر را کمک رسانی و امداد به مردم عنوان نمود و اظهار داشت: لازمه انجام این رسالت، آموزش مستمر و مداوم تمامی امدادگران در ادارات، نهادها و دستگاه های اجرایی خواهد بود.
منبع:

1400/02/07
18:32:05
5.0 / 5
1122
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg