شمال برگ ShomalBarg.ir

آزاد سازی ۳۰ هزار مترمریع از زمینهای زراعی در سوادكوه

آزاد سازی ۳۰ هزار مترمریع از زمینهای زراعی در سوادكوه

به گزارش شمال برگ مازندران جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از آزاد سازی ۳۰ هزار مترمریع از زمینهای زراعی و کشاورزی شهرستان سوادکوه از چنگ زمین خواران اطلاع داد.به گزارش پایگاه خبری پلیس، سیدموسی حسینی در باره جزئیات این خبر اظهار نمود: به منظور پشتیبانی از بخش کشاورزی، طرح پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان سوادکوه به اجرا در آمد.

وی، خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح بعد از هماهنگی های قضائی، با همکاری نمایندگان اداره جهاد کشاورزی نسبت به تخریب دیوارکشی ها و ساخت وسازهای غیرمجاز در حریم زمینهای مورد نظر اقدام شد.

حسینی در ادامه عنوان کرد: در اجرای این طرح ۳۰ هزار مترمریع از اراضی کشاورزی از چنگ زمین خواران آزاد و در اختیار بخش کشاورزی و زراعی آن شهرستان قرار گرفت و متجاوزان هم بعد از تشکیل پرونده به مرجهع قضائی عرضه شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران همینطور ضمن اشاره به این که تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم است، خاطرنشان کرد: هرگونه تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در زمینهای کشاورزی باعث اختلال در خودکفایی در بخش کشاورزی خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی مبادرت به تصرف زمین و منابع طبیعی می کنند، از مردم خواست: پیش از خرید و یا مبادرت به ساخت و ساز حتما از مراجع قانونی آن اقدام نمایند.

منبع:

1400/02/07
11:06:01
5.0 / 5
1053
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg