شمال برگ ShomalBarg.ir

سازش 77 درصدی پرونده های قضایی در كلانتری ها

سازش 77 درصدی پرونده های قضایی در كلانتری ها

به گزارش شمال برگ مازندران رئیس پلیس پیشگیری مازندران از سازش 77 درصدی پرونده های قضایی در کلانتری ها آگاهی داد و اظهار داشت: مشاوران و مددکاران کلانتری ها در خط مقدم پیش گیری از جرم قرار دارند.



سید محسن جعفری دراین زمینه اظهار نمود: پیشگیری اجتماعی از جرم بعنوان نگاهی بهینه و مؤثرنسبت به پیشگیری کیفری بوده که سازمانها در جامعه ما آنرا به رسمیت شناخته و نیروی انتظامی نیز در قالب برنامه های گوناگون نسبت به اجرای آن تمایل دارد.

وی با تاکید بر نقش تعیین کننده مشاوران و مددکاران در کاهش لطمه های اجتماعی، اشاره کرد: آموزش چهره به چهره در مراکز درون و برون سازمانی و تعامل با مراکز مشاوره ای و حمایتی، تجزیه و تحلیل و اولویت بندی لطمه های اجتماعی و کوشش برای صلح و سازش پرونده های قضایی همچون اقدامات موثر مددکاران کلانتری ها در حوزه پیشگیری اجتماعی است.

جعفری با اشاره به سازش ۷۷ درصدی ۲۱ هزار فقره پرونده ای که سال قبل به مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری ها ارجاع شده بودند، اضافه کرد: این آمار که بیشتر در زمینه اختلافات خانوادگی، نزاع و درگیری های فامیلی و مشکلات زوجین، بوده است علاوه بر صرفه جویی اقتصادی و صرفه جویی در بکارگیری نیروی انسانی، کمک بزرگی به مراجع قضائی شمرده می شود.

رئیس پلیس پیشگیری استان در آخر از رایگان بودن خدمات مشاوره ای در دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری ها آگاهی داد و اشاره کرد: دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها همه روزه در ساعات اداری پاسخگوی سوالات و مشکلات شهروندان در حوزه های مختلف شامل روانشناختی، خانواده، حقوقی و لطمه های اجتماعی هستند.





منبع:

1400/02/06
13:48:01
5.0 / 5
1056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg