شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون علوم پزشكی گیلان عنوان كرد

تداوم بستری های چهار رقمی گیلان

تداوم بستری های چهار رقمی گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، با اعلان اینکه دورهمی ها عامل اصلی انتقال ویروس می باشد، افزود: عدم حضور در اجتماعات کوچک بیشتری اثر را در کاهش بیماری و توقف اپیدمی دارد.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با ابراز تاسف از تداوم وضعیت قرمز استان گیلان، اظهار نمود: بیماری کرونا همچنان فعال است و در شبانه روز گذشته ۲۲۰ بیمار جدید را بستری کردیم.
وی با اعلان اینکه هم اکنون ۱۰۵۰ بیمار کرونائی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند، اظهار داشت: ۱۲۰ نفر نیز وضعیت بدی دارند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از مراجعه ۴۵۰ بیمار جدید سرپایی به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته استان آگاهی داد و اشاره کرد: این افراد داروهای لازم را دریافت نمودند و از آنان خواسته شده در خانه ایزوله باشند.
حیدرزاده، توقف شیوع ویروس کرونا و بازگشت به وضعیت پیش از عید را نیازمند عزم همگانی دانست و اشاره کرد: برای کاهش خیز اپیدمی رعایت کامل پروتکل های بهداشتی الزامی است.
وی با اشاره به یافته های علمی جهانی درباره راه های پیش گیری از شیوع کرونا، تصریح کرد: پزشکان دریافته اند که محدودیت های رفت و آمد و قرنطینه شهرها و بستن راه ها و تعطیلی اصناف و مشاغل در وضعیت اپیدمی بسیار اثرگذار و باارزش است، اما کمک زیادی به توقف بیماری نمی کند.
معاون علوم پزشکی گیلان با اعلان اینکه دورهمی ها عامل اصلی انتقال ویروس می باشد، افزود: عدم حضور در دورهمی ها و اجتماعات کوچک بیشتری اثر را در کاهش بیماری و توقف اپیدمی دارد.
منبع:

1400/02/01
21:42:25
5.0 / 5
1114
تگهای خبر: دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg