شمال برگ ShomalBarg.ir

شلیك نكن اینجا پرنده ای خفته

شلیك نكن اینجا پرنده ای خفته

شمال برگ: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان اظهار داشت: تعداد اسلحه های شكاری بیشتر از توان زیستگاه های پرندگان مهاجر در استان است.


ساسان اكبری پور در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه بطور میانگین سالانه ۵ هزار نفر برای دریافت پروانه شكار بازگشت می كنند، اظهار داشت: گیلان از استان های اول كشور در تجهیز مردم به اسلحه های شكاری برای شكار پرندگان است و این همه تعداد اسلحه سبب می شود كه هرساله بیشتر از میزان تعیین شده در گیلان پرنده مهاجر شكار شود.
وی از وجود ۷۶ هزار اسلحه مجاز در گیلان آگاهی داد و اضافه كرد: مناطقی كه پذیرای پرندگان مهاجر هستند توان شان خیلی كمتر از این میزان شكار و اسلحه است.
اكبری پور افزود: باز هم تقاضاهای جدید برای خرید اسلحه شكاری از طرف مردم وجود دارد، این در حالیست كه ما با افزایش تعداد این تفنگ ها مخالف هستیم.
وی اشاره كرد: با توجه به این كه به شكارچیان مجاز سفارش می شود كه به اندازه میزان تعیین شده شكار كنند باز هم تخلفات مشاهده می شود.
اكبری پور اضافه كرد: شكارهای غیرمجاز در شرق گیلان بیشتر از غرب و یا مركز استان است و معمولاً شكار پرندگان مهاجر با تورهای هوایی صورت می گیرد كه در صورت مشاهده همواره با آنها برخورد قانونی می شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان اظهار داشت: هم اكنون در گیلان ۱۸۰ نفر محیط بان فعالیت دارند و باید ۷۶ هزار تفنگ ریشه دار را رصد كنند تا تخلفاتی صورت نگیرد، عملاً امكان نظارت های دقیق با این تعداد كم محیط بان وجود نخواهد داشت.
وی ادامه داد: امسال ۱۶۰ قبضه اسلحه از زمان شروع شكار در گیلان كشف شده است كه ۳۸ قبضه از این سلاح ها قاچاق هستند.
اكبری پور با اشاره به این كه همواره بیشترین تعداد پرندگان در تالاب انزلی فرود می آیند، اشاره كرد: در حدود ۳۰ هزار پرنده در یك دوره ۳ ماهه در تالاب انزلی شكار می شوند.
وی با اشاره به تلاش های اداره كل حفاظت محیط زیست در احیای تالاب انزلی برای نگهداری از این اكوسیستم ثمین پرندگان مهاجر، اظهار داشت: ورود رسوبات به حجم تقریبی ۶۰۰ هزار تن كه در صورت عدم مدیریت می تواند سالانه نیم متر از عمق تالاب را كم كند، از تهدیدهای جدی این اكوسیستم ثمین شمرده می شود.1397/11/29
15:08:47
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg