شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون علوم پزشكی گیلان:

كادر بهداشت و درمان خسته است

كادر بهداشت و درمان خسته است

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه کادر بهداشت و درمان خسته شده است، تصریح کرد: طی شبانه روز گذشته ۲۳۰ بیمار کرونایی جدید را بستری کردیم و بیشتر از ۸۰۰ بیمار سرپایی توسط مراکز بهداشتی و درمانی خدمات گرفتند.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، سیر بیماری کرونا در استان گیلان را همچنان صعودی دانست و اظهار نمود: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط هم استانی ها می تواند طول این دوره سخت را افزایش یا کم کند.
وی ضمن اشاره به بازرسی های دانشگاه علوم پزشکی از وضعیت رعایت محدودیت ها در شهرستان ها، اضافه کرد: متاسفانه خیلی از مکان ها و اصنافی که باید بسته باشند، همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و تجمعات مردمی در این اماکن وجود دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با ابراز نگرانی از بی توجهی بعضی از مردم به زدن ماسک، خاطرنشان کرد: بعضی از شهروندان بدون ماسک در سطح شهرها دیده می شوند که این امر سرعت مبتلا شدن به بیماری کرونا را افزایش می دهد.
حیدرزاده، از اصناف مشمول محدودیت خواست همچنان تعطیلی را رعایت نمایند و اظهار داشت: مردم هم بدون لزوم از منزل خارج نشوند و تحت هیچ عنوان در دورهمی افطاری شرکت نکنند و مراسم آیینی همراه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فضای باز باشد.
وی با اشاره به اینکه کادر بهداشت و درمان خسته شده است، تصریح کرد: طی شبانه روز گذشته ۲۳۰ بیمار کرونایی جدید را بستری کردیم و بیشتر از ۸۰۰ بیمار سرپایی توسط مراکز بهداشتی و درمانی خدمات گرفتند.
معاون علوم پزشکی گیلان، ضمن اشاره به بستری بیشتر از ۱۰۵۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان، خاطرنشان کرد: ۱۲۷ بیمار شدیدا بدحال داریم.
منبع:

1400/01/27
21:52:03
5.0 / 5
1049
تگهای خبر: خدمات , شركت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg