شمالبرگ ShomalBarg.ir
نماینده آستارا خبر داد

مشاركت خیر غیربومی برای آبرسانی به چهار روستای آستارا

مشاركت خیر غیربومی برای آبرسانی به چهار روستای آستارا

شمال برگ: از گیلان نماینده شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی از رفع مشکلات آبرسانی روستاهای کانرود، شونده کش، شهرک دربند و روستای هجرت با مشارکت یک خیر غیربومی آگاهی داد.


غلامرضا مرحبا در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مشکلات آبرسانی روستاهای کانرود، شونده کش، شهرک دربند و روستای هجرت و حفر پنج حلقه چاه دیگر نیز در صورت تأیید فنی برای تامین و تقویت منابع آب روستاهای بخش مرکزی با هزینه این خیر به شکل کامل مرتفع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برمبنای قرارداد منعقد شده با فرد خیر به زودی نسبت به راه اندازی تأسیسات جدید نظیر لوله کشی و حفر چاه در روستاهای مذکور اقدام خواهد شد، تصریح کرد: در فصول گرم سال بیشتر روستاهای شهرستان آستارا با تنش آبی مواجه می شوند.
وی ادامه داد: این اقدام باتوجه به کمبود اعتبارات دولتی مشارکت خیران و بخش خصوصی برای رفع قطعی و افت فشار آب لازم است.
مرحبا در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه در طول سالهای گذشته سرمایه گذاری مناسبی برای آبرسانی به آستارا صورت نگرفته است، اشاره کرد: قسمتی از تأسیسات آب، بدون توجه به اصول پدافند غیرعامل به راه افتاده است.
وی افزود: تأسیسات تصفیه خانه بهارستان آستارا فرسوده شده و برای تامین آب آشامیدنی ناکافی است و در صورت تکمیل سد لاستیکی، بخش عمده ای از مشکل تنش آبی در این شهرستان برطرف خواهد شد.
نماینده آستارا با تاکید بر اینکه باید تأسیسات آبرسانی بیش از پیش به روز و منابع جدید تعریف شود، اظهار داشت: در حوزه آبرسانی تا رسیدن به نقطه مطلوب، فاصله بسیاری داریم و اختصاص اعتبارات لازم برای آبرسانی و تکمیل طرح فاضلاب آستارا را در سطح استانی و ملی پیگیری می کنم.
منبع:

1400/01/25
21:30:13
5.0 / 5
1153
تگهای خبر: آستارا , گیلان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg