شمالبرگ ShomalBarg.ir

وجود انسجام بین مردم و مسؤلان گیلان برای مدیریت بیماری كرونا

وجود انسجام بین مردم و مسؤلان گیلان برای مدیریت بیماری كرونا

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان اظهار داشت: وفاق، همراهی و انسجام خوبی میان مسؤلان استانی در قوای مختلف و همکاری مردم برای مدیریت بیماری وجود دارد.


ارسلان زارع امروز در دیدار معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به تلاشهای مجموعه نظام و دولت بخصوص وزارت بهداشت در مدیریت کرونا اظهار نمود: تحول بسیار خوبی طی یک سال گذشته بخصوص بعد از شیوع بیماری در حوزه درمان و تجهیزات پزشکی گیلان صورت گرفته است.
وی ضمن اشاره به افزوده شدن تجهیزات به بیمارستان های موجود و تازه تأسیس همچون تالش و لنگرود و اینکه نیروی انسانی هم تقویت شده، افزود: در انجام همه اقدامات، گام برداشتن بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا محور بوده است.
استاندار گیلان به تلاشهای اجتماعی صورت گرفته در جهت تغییر سبک زندگی مردم متناسب با کرونا اشاره و تصریح کرد: در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در خیلی از فصول سال، جزو رده های مطلوب بوده ایم.
وی ضمن اشاره به پیشگام بودن گیلان در اجرای طرح بسیج ملی غربالگری و طرح میدانی محله محور معروف به شهید سلیمانی اظهار داشت: در کوتاه ترین زمان بیشتر از ۷۰ درصد مردم استان زیر پوشش اجرای این طرح ها قرار گرفتند.
استاندار گیلان به وجود وفاق، همدلی، همراهی و انسجام میان مسؤلان استانی در قوای مختلف و همکاری مردم اشاره و افزود: باتوجه به شکل گیری موج جدیدی از بیماری؛ آمادگی بیمارستان ها و افزایش تخت های بیمارستانی مضاعف شد.
دکتر جان بابایی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این دیدار، ضمن اشاره به تجهیز سریع بیمارستان ها و مراکز درمانی طی سال گذشته و بعد از انتشار کرونا اظهار داشت: با وجود دشواری های اقتصادی و همه گیری بیماری، کشورمان در مدیریت کرونا موفق عمل کرده است.
وی با تاکید بر ضرورت تغییر سبک زندگی شهروندان متناسب با کرونا، طبق پژوهش های انجام شده، دورهمی و رفت و آمدهای خانوادگی را عامل موثری در انتقال ویروس خواند و تاکید کرد که لازمست همه مردم، به این مهم توجه داشته باشند.
منبع:

1400/01/23
15:27:15
5.0 / 5
1051
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg