شمال برگ ShomalBarg.ir

روند افزایش كرونا در مازندران

روند افزایش كرونا در مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران در صورتی که مسؤلان برای بحرانی نشدن اوضاع در مازندران تنها به اخطار بسنده کردند و خواستار مسافرت نکردن مردم به این استان شدند، به نظر می آید بار دیگر این استان به خیز دیگری نزدیک شده و حال بعد از حدودا دو هفته آرامش نسبی، یک شهر در مازندران قرمز و چهار شهر دیگر نارنجی شدند.به گفته مسؤلان ستاد ملی مبارزه با کرونا، خیز چهارم کرونا در کشور شروع شده و مازندران هم از این اوضاع بی نصیب نمانده است چون که در روزهای نوروز پذیرای مسافران زیادی از سراسر کشور بوده و همین مساله باعث قرمز شدن وضعیت انتشار کرونا در قائمشهر و نارنجی شدن چهار شهر آمل، ساری، رامسر و گلوگاه شده است.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این حوزه اظهار نمود: ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳۴ بیمار مشکوک به کرونا بر مبنای تشخیص بالینی در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی خاطرنشان کرد: در همین مدت ۹۱ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خویش را در منزل ادامه خواهند داد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اضافه کرد: ۵۹۱ بیمار مشکوک به کرونا بر مبنای تشخیص بالینی در این مراکز بستری که از این تعداد ۱۱۵ نفر هم با علایم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.وی همینطور به این مورد اشاره کرده بود که، ویروس انگلیسی تمام شهرستان های مازندران را در برگرفته است.

موسوی تصریح کرد: مردم از تجمع پرهیز کرده و شیوه نامه ها را رعایت نمایند، چون وضعیت استان الان مناسب نمی باشد.

از سوی دیگر، بر مبنای اعلام روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، هم اکنون ۱۳۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷ بیمار جدید بستری و ۱۹ بیمار هم ترخیص شدند، همینطور ۳۵ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، با این وجود الان ۷۲۹ بیمار مشکوک و یا مبتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

منبع:

1400/01/14
20:00:41
5.0 / 5
1177
تگهای خبر: رامسر , ساری , مازندران , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg