شمال برگ ShomalBarg.ir
هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران:

خطر موج چهارم كرونا در كمین مازندران است

خطر موج چهارم كرونا در كمین مازندران است

مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هشدار داد که خطر موج چهارم کرونا در کمین مازندران است و مردم باید بیش از گذشته دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند.



دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباب وضعیت سوش جدید و جهش یافته کرونا ( انگلیسی ) در این استان با اعلان اینکه که برای نخستین بار این ویروس در یک خانواه قائمشهری گزارش شده بود اما الان در حال سرایت به همه نقاط استان است، اعلام نمود: تا حالا ۵۱ بیمار مبتلا به این ویروس در شهرستان های قائمشهر، ساری، رامسر، نور، آمل و بابلسر شناسایی شدند که متاسفانه ۳ نفر از این بیماران نیز جان باختند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلان اینکه وضعیت کرونا در کل کشور به جز خوزستان که بیماری را کنترل کرد افزایشی است اظهار داشت: در استان مازندران با توجه به این که بتازگی از موج سوم رهایی یافته شیب افزایشی بیماری در مقایسه با سایر نقاط کشور خیلی کمتر است.

دکتر موسوی افزایش نسبی آمار مبتلایان به کرونا در استان طی روزهای اخیر را نتیجه رفتارهای عادی انگارانه مردم و تاثیر جدی نگرفتن پروتکلهای بهداشتی در دهه آخر اسفندماه دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به حضور مردم در پاساژها و بازارهای مملو از جمعیت جهت خرید شب عید و عدم توجه تعدادی از افراد به دستورالعمل های بهداشتی، انجام دید و بازدیدها و دورهمی ها در روزهای نوروز و همین طور ورود حجم زیادی از مسافران نوروزی به استان، نسبت به افزایش مبتلایان در ایام آینده و تغییر وضعیت شیوع ویروس کرونا در سطح استان طی هفته های آتی ابراز نگرانی کرد.

وی همین طور با انتقاد از تراکم زیاد جمعیت در فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید، به فعالیت رستوران ها و برگزاری مراسم و جشن ها در تالارها و سالن ها در این ایام به عنوان عوامل خطر شیوع ویروس کرونا و افزایش مبتلایان اشاره نمود و بر تشدید نظارت و اقدامات جدی کنترلی توسط همکاران بهداشت محیط بر روش اجرای دستورالعمل های بهداشتی در این اماکن خصوصا" رعایت فاصله گذاری اجتماعی، وجود سیستم های تهویه مناسب و محدودیت عرضه غذا به صورت سلف سرویس در جهت قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا اصرار کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مدیران شبکه های بهداشت و درمان و سایر مسئولین دست اندرکار در ستادهای شهرستانی مقابله کرونا خواست تا در صورت تخطی واحدهای صنفی در رعایت پروتکلهای بهداشتی، بدون چشم پوشی جهت توقف فعالیت واحد متخلف در امتداد جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و کنترل بیماری کووید۱۹ اقدام قانونی بعمل آورند.

دکتر موسوی وضعیت فعلی کرونا در استان را آتش زیر خاکستر دانست و از مردم درخواست نمود تا از هرگونه عادی انگاری بپرهیزند و همانند روزهای پیک کرونائی پروتکلهای بهداشتی، فاصله گذاری و سایر اصول پیشگیری را بطور جدی رعایت نمایند تا از طغیان موجی دیگر از بیماری که سخت تر از موج های قبلی خواهد بود، جلوگیری نمایند.




1400/01/10
00:34:32
5.0 / 5
1524
تگهای خبر: خرید , رامسر , رستوران , ساری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg