شمال برگ ShomalBarg.ir
در جلسه ستاد استانی مقابله كرونا مطرح شد؛

تغییر رنگ كرونایی رودسر

تغییر رنگ كرونایی رودسر

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با قدردانی از مردم استان در همراهی با تصمیمات این ستاد طی سال گذشته، تغییر رنگ کرونائی شهرهای استان را بیان کننده ضرورت رعایت سفارش های بهداشتی عنوان و اشاره کرد: پرهیز از شکل گیری اجتماعات انسانی خصوصاً در مناسبت هایی همچون روز طبیعت، همچنان استمرار یابد.


ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، ضمن تبریک سال جدید، سال ۱۳۹۹ را سالی سخت به واسطه تشدید تحریم ها و جنگ اقتصادی از جانب دولت های استکباری و هم انتشار کرونا عنوان و اظهار نمود: علاوه بر مشکلات ناشی از بیماری، به دست اندرکاران امر سلامت مردم و اقشار مختلف همچون اصناف و مشاغل هم صدمه هایی وارد آمد.
وی با اشاره به اینکه به جهت همراهی و همدلی مردم و تلاش کادر درمان و همت خدمتگزاران در تمامی قوا، نیروهای مسلح و بسیج صدمه ها کمتر شد، اضافه کرد: از هدایت ها و حمایت های رهبر معظم انقلاب، تلاش ها و مدیریت های رئیس جمهوری، همکاری مسؤلان قوا و نیروهای مسلح و نمایندگان آنان در استان و بخصوص مردم گیلان، اصحاب رسانه، سمن ها و اصناف به واسطه همراهی موثر، قدردانی می کنم.
استاندار گیلان به تغییر وضعیت دو شهرستان گیلان که قبل از نوروز، در رنگ بندی آبی قرار داشتند به زرد و شهرستان رودسر به نارنجی اشاره نمود و اظهار داشت: تغییر شرایط به معنای عدم توجه جدی به رعایت پروتکلهای بهداشتی و به دنبال آن، آهنگ رشد مبتلا شدن و بستری بیماران است که یک اخطار به حساب می آید.
رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با یادآوری اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ماه های منتهی به سال قبل به صورت متوسط بیشتر از ۸۰ درصد بود، افزود: این میزان در کشور و هم اکنون، کمتر از۶۰ درصد رسیده و البته رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان گیلان کمتر از میانگین کشوری است که نگران کننده بوده و انتظار داریم ضمن پرهیز از شکل گیری اجتماعات، توجه به پروتکل ها مدنظر قرار گیرد.
زارع با اشاره به اینکه برپایه نتایج پژوهش های انجام شده توسط دانشگاه های معتبر بین المللی و کشورمان، رستوران ها یکی از مهم ترین اماکن انتقال ویروس کرونا معرفی شده اند، اظهار داشت: با عنایت به این که گیلان مقصد گردشگری مسافران بوده و استفاده از رستوران در گیلان نسبت به دیگر استان ها بیشتر است؛ باید نظارت دقیق بر این اماکن در تمامی شهرستان ها، تشدید و با افرادی که دستورالعمل های ابلاغی را رعایت نمی کنند، برخورد قانونی شود.
وی با قدردانی مجدد از مشارکت رسانه ها بخصوص صداوسیمای مرکز استان در ایفای نقش آگاهی بخشی طی ایام تعطیلات نوروزی اضافه کرد: انتظار می رود این اخطار و نگرانی؛ از رهگذر تولیدات متنوع رسانه ای، اطلاع رسانی و از مسافران خواسته شود که سفر خویش را کوتاه کرده و به آن آخر دهند و در تعطیلات و مناسبت های پیش رو بخصوص نیمه شعبان و روز طبیعت از تشکیل اجتماعات بپرهیزند.
استاندار گیلان همینطور با تبریک اعیاد شعبانیه بخصوص میلاد حضرت ولیعصر(عج) خاطرنشان کرد: نیمه شعبان، روز انتظار ظهور امیدبخش جامعه بشری است؛ امامی که پرچم عدالت، پیشرفت و تعالی را برافراشته می کند و به جامعه نشاط می بخشد.
وی با اشاره به اینکه انتظار فرج، عزلت گزینی و گوشه نشینی نیست، اضافه کرد: انتظار فرج، آغاز تحرک بر اساس اندیشه، درک و شناخت جامعه است و در چنین صورت منتظر واقعی، معنا می یابد.
منبع:

1400/01/08
11:55:51
5.0 / 5
1670
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , رستوران , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg