شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل راه آهن شمال ۲ خبر داد

راه اندازی واگن حمل خودرو در راه رشت - مشهد از اول فروردین

راه اندازی واگن حمل خودرو در راه رشت - مشهد از اول فروردین

از گیلان مدیرکل راه آهن شمال ۲ اظهار داشت: از اول فروردین سال ۱۴۰۰ واگن حمل خودرو در راه رشت - مشهد و بالعکس به صورت یک روز در بین راه اندازی می شود.


غلامحسین ولدی در گفت وگو با ایسنا، درمورد اقدامات اداره کل راه آهن شمال ۲ در روزهای نوروز، اظهار نمود: در جهت عرضه خدمات بیشتر و رفاه حال شهروندان برای متقاضیان سفر با قطار، از اول فروردین سال ۱۴۰۰ واگن حمل خودرو در راه رشت - مشهد و بالعکس به صورت یک روز در بین راه اندازی می شود.
وی ادامه داد: با افزوده شدن این واگن به سازمان قطار رشت - مشهد ظرفیت جابجایی ۱۰ خودرو در راه رشت - مشهد و بالعکس در هر سیر به صورت یک روز در بین، امکان پذیر شده است.
مدیرکل راه آهن شمال ۲ با اشاره به اینکه اضافه کردن واگن حمل خودرو به قطار برای افرادی که در مقصد احتیاج به خودروی شخصی دارند از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر و ایمن تر است، اظهار داشت: در صورت استقبال هموطنان از واگن حمل خودرو در راه مذکور، احتمال افزایش خدمات و قرارگیری این واگن به صورت همه روزه وجود دارد و در صورت عدم استقبال حذف واگن های حمل خودرو دور از انتظار نیست.
ولدی خاطرنشان کرد: روزانه یک رام قطار پنج ستاره و یک رام قطار چهار ستاره در راه رشت به تهران و مشهد و برعکس تردد می کند.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر قطارهای پنج ستاره زندگی، چهار ستاره سپهر و چهار ستاره سیمرغ، قطار پنج ستاره فدک هم به ناوگان مسافری راه آهن شمال ۲ افزوده شد.
مدیرکل راه آهن شمال ۲ اظهار نمود: هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه خرید بلیت قطار و واگن های حمل خودرو می توانند علاوه بر رفتن به آژانس های خدمات مسافرتی، سایت راه آهن و سایت شرکت رجا با سامانه اطلاع رسانی و ارتباط با مشتری شرکت حمل و نقل ریلی رجا از راه تلفن ۱۵۳۹ تماس حاصل کنند.
وی تصریح کرد: کلیه پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا همچون فاصله گذاری اجتماعی در قطار و فروش ۵۰ درصدی ظرفیت قطارها رعایت می شود.1399/12/29
13:33:20
0.0 / 5
1081
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg