شمالبرگ ShomalBarg.ir

تشكیل چهار كمیته بازآفرینی شهری در رشت

تشكیل چهار كمیته بازآفرینی شهری در رشت

از گیلان فرماندار رشت از تشکیل چهار کمیته باز آفرینی شهری در رشت آگاهی داد و اظهار داشت: در انجام کارهای توسعه ای شهرستان رشت نگاه جزیره ای نداشته باشید.


علی فتح اللهی امروز در جلسه ستاد باز آفرینی شهری که در فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار نمود: شهر رشت از دیرباز تا حالا یکی از مراکز مهم کشور از لحاظ فرهنگی و شهرنشینی شمرده می شود.
فرماندار رشت با اعلان اینکه شهرستان رشت دارای قدمت تاریخی کهن است، اضافه کرد: در این راستا وظایف سنگین و خطیری بر عهده مسئولان اجرائی این شهرستان است.
فتح اللهی از شهر رشت بعنوان شهر نخستین ها یاد کرد و اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود و موقعیت جغرافیایی این شهرستان جز نخستین ها محسوب می شد.
وی با اشاره به اینکه شهر رشت تنها از یک بعد بعنوان نخستین ها نبود، افزود: با نگاهی گذرا خواهیم دید که این شهرستان در حوزه های مختلف همچون عمرانی، علمی که در کشور و هم در بعضی موارد در منطقه آسیا و هم چنین از لحاظ بهداشتی و نخبگان نیز جز نخستین ها شمرده می شود.
نماینده عالی دولت در مرکز گیلان با تاکید بر اینکه شهرستان رشت دارای پتانسیل های بالایی است و بایستی از آن بهره لازم را برد، اشاره کرد: در گذشته این مدعا ثابت شده و امروز با وجود فناوری روز و داشتن تحصیلات عالیه مسئولان، بایستی این شهر بیش از گذشته در کشور توسعه یافته تر شناخته شده باشد.
فرماندار رشت به ظرفیت های بالای شهرستان رشت در حوزه های مختلف مذهبی، طبیعی و اقتصادی اشاره و اشاره کرد: شهرستان رشت دارای اماکن مذهبی همچون خواهر امام رضا(ع)، رودخانه و تالاب است که با نگاه ویژه به این شاخص ها می توان زمینه اشتغال و توسعه این شهرستان را فراهم نمود.
وی افزود: باتوجه به توانمندی ها موجود و ظرفیت های شاخص این شهرستان، شرایط موجود این چنینی فعلی زیبنده این شهرستان نیست.
فتح اللهی با تاکید بر اینکه از فرصت های موجود نهایت بهره گرفته شود، اشاره کرد: به مشکلات و حل مسائل موجود و توسعه در شهرستان نگاه جزیره ای نداشته باشید و هر مسئولی به قانون خودش نگاه نکند.
وی با تاکید بر اینکه باز آفرینی شهرستان رشت نیازمند تعامل و همکاری همه دستگاهها با یکدیگر است، اشاره کرد: از روزمرگی در شهر بپرهیزید و از اعتبارات و امکانات موجود نهایت بهره در امتداد توسعه این شهرستان گرفته شود.
فرماندار رشت اشاره کرد: اختتام سال دولت می باشد همه مسئولان شهرستانی به این مقوله مهم توجه داشته و از ظرفیت های موجود نهایت استفاده را کنند.
نماینده عالی دولت در مرکز گیلان با تاکید بر اینکه نگاه تک بعدی در توسعه شهرستان نداشته باشید، بیان کرد: اختصاص اعتبارات باز آفرینی شهری بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان و همین طور پروژه های مصوب در شهرستان تعیین شده است، در این راستا به بهترین شکل ممکن اقدامات لازم را انجام دهید.
فتح اللهی از تشکیل چهار کمیته باز آفرینی شهری در رشت آگاهی داد و اشاره کرد: کمیته توانمندسازی اجتماعی و فرهنگی، کمیته توانمندسازی اقتصادی و مشارکت های مردمی، کمیته ساماندهی کالبدی و زیرساختی و کمیته حقوقی و پیشنگری و پیشگیری گسترش بافت های نابسامان همچون کمیته های باز آفرینی شهری است که احکام روسا و دبیر کمیته های مذکور صادر و وظایف شان مشخص شده است تا با سرعت بیشتر فعالیت ها صورت گیرد.1399/12/25
01:50:20
0.0 / 5
1209
تگهای خبر: اقتصادی , رشت , زمین , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg