شمالبرگ ShomalBarg.ir

پای كرونای انگلیسی به مازندران باز شد

پای كرونای انگلیسی به مازندران باز شد

مازندران با وجود آنکه مسئولان ستاد مقابله با ویروس کرونا در کشور و مازندران بر رعایت پروتکلهای بهداشتی و پرهیز از هرگونه دورهمی و دید و بازدید تاکید کرده بودند، یک مهمانی پای ویروس کرونا را به مازندران باز کرد.سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مبتلاشدن دو فرد جدید به کرونا جهش یافته انگلیسی در استان آگاهی داد و اظهار داشت: ۲ آزمایش کرونا انگلیسی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران مثبت شد.

وی اضافه کرد: تست کرونا جهش یافته یک آقا و خانم اهل شهرستان قائمشهر که میزبان مسافرانی از استان قزوین بودند مثبت اعلام گردید و الان این دو فرد مبتلا به ویروس کرونا انگلیسی و خانواده اش در قرنطینه خانگی به سر میبرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اشاره کرد: با توجه به این که سرعت انتقال و شیوع ویروس جهش یافته کرونا، نسبت به ویروس قبلی بیشتر است، بر اهمیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شرکت نکردن در تجمعات و دورهمی هاو پرهیز از سفر و پذیرایی از مسافران نوروزی را بیش از پیش سفارش می شود.

موسوی در ادامه به این مساله اشاره نمود که، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ بیمار مشکوک به کرونا برمبنای تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت ۶۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خودرا در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اشاره کرد: الان ۴۱۹ فرد مشکوک به کرونا برمبنای تشخیص بالینی در این مراکز بستری که از این تعداد ۹۲ نفر با علایم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

همچنین برمبنای اعلام روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، هم اکنون ۱۵۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار جدید بستری و ۲ بیمار هم ترخیص شدند، همین طور ۳۴ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، الان ۵۷۸ فرد مشکوک به کرونا و یا بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.
1399/12/24
13:00:28
0.0 / 5
1182
تگهای خبر: سفر , شركت , مازندران , نور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg