شمالبرگ ShomalBarg.ir
غافلگیری مسافران از آب و هوای آخر هفته

بهمن زودتر از مسؤلان مسیر شمال را مسدود كرد!

بهمن زودتر از مسؤلان مسیر شمال را مسدود كرد!

به گزارش شمال برگ تعطیلات آخر هفته برای مسافرانی که در این روزها عزم سفر کردند غافلگیر کننده بود؛ درحالی که مبحث احتمال بسته شدن مسیرها به سمت شمال کشور قبل از فرارسیدن تعطیلات به خاطر پیشگیری از ویروس کرونا یکی از دغدغه های مسافران بود، این دفعه برودت هوا سبب ریزش بهمن شد تا جاده ها به علت دیگری مسدود شوند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، گزارش ها از ریزش بهمن در جاده تهران چالوس، هراز و فیروزکوه در روز جمعه و صبح شنبه حکایت دارد.

مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: با عنایت به ورود جریان بارشی به کشور در مسیرهای شمالی از شمال غرب شاهد بارش های شدید و برودت شدید هوا بودیم که سبب مسدود شدن چندین محور شد.
فرهاد مهریاری، مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درمورد آخرین وضعیت راه های کشور با عنایت به بارش های شدید و برودت شدید هوا در اغلب مسیرهای کشور، عنوان کرد: با عنایت به ورود جریان بارشی به کشور در مسیرهای شمالی از شمال غرب شاهد بارش های شدید و برودت شدید هوا هستیم.
وی اضافه کرد: در مسیرهای شمالی از شمال غرب روز گذشته در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب گیلان، قزوین، زنجان، البرز، تهران و مازندران و صبح امروز در مسیرهای شمالی استان گلستان، شمال سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی شاهد بارش ها و برودت دما بودیم که حوالی ظهر این سامانه از کشور خارج خواهد شد.
مهریاری خاطرنشان کرد: تأثیر این سامانه بارشی که از روز پنج شنبه آغاز شد، عصر روز گذشته شدت پیدا کرد و با کاهش شدید دما تا بیشتر از ۱۰ درجه سانتی گراد مواجه بودیم که در بعضی محورها هم تا ۱۶ درجه زیر صفر گزارش شده است.
مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: از روز گذشته محورها در حال برفروبی و نمک پاشی هستند اما به علت تقارن با سفرهای آخر هفته و تراکم ترافیک ناشی از وسایل نقلیه بدون زنجیر چرخ و کنترل نشده که گرفتار نقص فنی هم شدند، شاهد افزایش ترافیک و کندی عملیات پاکسازی راه ها شدیم.
وی افزود: در این حوزه برخی از مسیرها مثل هراز در اثر ریزش و رانش کوه در چندین نقطه و سقوط چند بهمن با هماهنگی پلیس راه مسدود شد.
بامداد امروز هم در جاده چالوس شاهد ریزش بهمن و مسدود شدن مسیر خودرو ها بودیم.
مهریاری اضافه کرد: در محور چالوس به علت یخ زدگی معبر و کولاک شدیدی که به وجود آمد، محدودیت دید وجود داشت. به همین خاطر وجود وسایل نقلیه بدون زنجیر چرخ سبب ترافیک شدید در محدوده تونل کندوان شد که برای کنترل بار ترافیکی و انجام عملیات تخلیه وسایل نقلیه مانده در برف و کولاک، انسداد موقتی با هماهنگی پلیس راه اعلام گردید.
مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری اظهار داشت: حتما تاکید می شود که در این شرایط جوی هموطنان از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و اگر هم سفر ضروری باشد حتما همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی و همینطور آمادگی کافی لحاظ شود.
وی در انتها اظهار داشت: لازم به ذکر است که الان تمام نیروهای راهداری در محورها مستقر بوده و در قرارگاه زمستانی کلیه مسیرها تحت نظارت و بررسی کامل قرار دارند.
منبع:

1399/12/23
12:54:07
0.0 / 5
1257
تگهای خبر: چالوس , حمل و نقل , خودرو , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg