شمال برگ ShomalBarg.ir

تولید چوب با درختكاری در زمین های بلااستفاده آموزش و پرورش مازندران

تولید چوب با درختكاری در زمین های بلااستفاده آموزش و پرورش مازندران

مازندران مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در هفته درختکاری ضمن اشاره به اهمیت درختکاری و گسترش این فرهنگ، درختکاری در زمین های بلا استفاده آموزش و پرورش مازندران بمنظور تولید چوب را پیشنهاد نمود.به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در مراسمی که منظور گرامیداشت روز درختکاری در هنرستان خیری مقدم شهر ساری برگزار شد، ضمن گرامیداشت ۲۰۰۰ شهید دانش آموزی و فرهنگی استان مازندران، اظهار داشت: امسال درختکاری را با یاد نام تمامی شهدای دانش آموزی و فرهنگی اجرا کرده و این کار بمنظور حفظ ارزش ها و همین طور زنده نگه داشتن یاد نام این عزیزان خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت درختکاری، اشاره کرد: درخت یکی از با اهمیت ترین و کلیدی ترین عناصر در محیط زیست و چرخه حیات در اکوسیستم جهانی شمرده می شود. تاثیر مثبت آن در ایجاد تعادل آب و هوا، پاکسازی هوا، انسجام بافت خاک، حفظ زیستگاه موجودات مختلف، کاهش گرمای زمین در کنار فواید چوب و محصولات دیگر آن، نشانگر نقش مهم آن در تمامی ابعاد زندگی انسان ها است.

وی با اشاره به نقش فضای سبز در فضای آموزشی، اشاره کرد: طراحی زیبا و فضای سازی به کمک عناصر طبیعی تاثیر مستقیمی بر روحیه افراد به ویژه دانش آموزان خواهد داشت و باید در مدارسی که امکانات و فضای کافی بمنظور کاشت درخت برقرار است، به بهترین شکل ممکن مبادرت به درخت کاری کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشار به این که پویش ملی درختیاری، اضافه کرد: این پویش در سطح ملی و با همت انجمن های اسلامی دانش آموزان، بمنظور درختکاری به همراه گرامیداشت یاد و خاطر شهدا صورت گرفت و این اقدام پسندیده نیز به حفظ و پاسداشت ارزش های انقلاب اسلامی نیز کمک خواهدنمود.

این مقام مسئول در آخر با اشاره به آموزش و پرورش بعنوان یک نهاد فرهنگ ساز در جامعه، اشاره کرد: زمین هایی که در اختیار آموزش و پرورش بوده و بلا استفاده هستند میتواند طی برنامه ریزی دقیق زیر کشت درختان بمنظور تولید چوب قرار بگیرد.
1399/12/18
18:48:57
0.0 / 5
1014
تگهای خبر: تولید , زمین , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg