شمالبرگ ShomalBarg.ir

فروش فرش های گیلان با برند استان های دیگر

فروش فرش های گیلان با برند استان های دیگر

از گیلان رئیس اتاق اصناف گیلان اظهار داشت: باوجود اینکه کیفیت فرش گیلان از دیگر استانهای فرش خیز کشور کمتر نیست، اما تعدادی از فرش ها با برند استان فروخته نمی گردد.


جلال الدین محمد شکریه در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: گیلان دارای فرش بافان بسیار توانمند است و برای حمایت آنها باید بازار فروش بهتری ایجاد نماییم.
وی به برگزاری دوره های آموزشی برای قالی بافان استان اشاره نمود و اضافه کرد: قالیبافان گیلانی آموزش های علمی و آکادمیک را در کنار آموزش تجربی و سنتی فرا بگیرند تا بتوانند با پشتیبانی و حمایت مالی دولت علاوه بر نقش اثرگذار در بازارهای داخلی به بازارهای بین المللی ورود کنند.
شکریه افزود: برآنیم تا در همه نمایشگاه های استان غرفه هایی به فرش دست بافان گیلان اختصاص پیدا کند تا به صورت مرتب بازدیدکنندگان با این هنر صنعت پرارزش گیلان آشنا باشند.
وی تصریح کرد: در گیلان فرش های باکیفیت بافته می شوند، اما متاسفانه هنوز بعضی از این فرش ها با لگوی استان های دیگر بافته و عرضه می شوند.
رئیس اتاق اصناف گیلان خاطرنشان کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که فرش گیلان هم به جایگاه واقعی خود برسد و با برند گیلان به فروش برسد.
وی اظهار داشت: گیلان از معدود استان هایی است که در بحث آموزش قالیبافان فعال است و در سال آتی هم ادامه خواهد یافت، در این راه از حمایت و هدایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان صمت گیلان بهره مند خواهیم شد.
شکریه ضمن تاکید بر اینکه قالیبافان باید از فضای مجازی در جهت عرضه تولیدات خود استفاده کنند، افزود: تلاش می کنیم در سالهای آینده در نمایشگاه تخصصی دو غرفه مجانی به صورت چرخشی در اختیار قالیبافان بومی قرار گیرد.1399/12/18
11:18:45
0.0 / 5
1098
تگهای خبر: تولید , صنعت , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg