شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی خبر داد

اختصاص خط اعتباری ویژه برای تأمین محل استقرار شركتهای استان مازندران

اختصاص خط اعتباری ویژه برای تأمین محل استقرار شركتهای استان مازندران

به گزارش شمال برگ رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از اختصاص خط اعتباری برای تأمین محل استقرار شرکتهای دانش بنیان مازندران اطلاع داد و اظهار داشت: برای تأمین فضای کاری این شرکت ها خط ویژه استقرار شرکت ها با محوریت پارک علم و فناوری و عاملیت مالی صندوق پژوهش و فناوری به استان مازندران اختصاص می دهیم و در این حوزه اصلا کمبود منابع مالی نداریم و در هر استان از شرکتهای دانش بنیان حمایت می نماییم.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت در مسافرت یک روزه خود به استان مازندران در دیدار با احمد حسین زادگان، استاندار این استان بر طرح اولویت دار استان یعنی جمع آوری پسماند اشاره نمود و اظهار داشت: در زمینه اجرای طرح جمع آوری پسماند در استان مازندران آمادگی داریم تا از طرح های دانش بنیان حمایت ویژه نماییم. ما در صندوق نوآوری برای حل چالش های جدی و ملی برنامه داریم به این شکل که سراغ شرکتهای دانش بنیانی که راهکار حل مساله دارند، می رویم و برای اجرای این طرح ها آنها را به شکل جدی حمایت می نماییم.
وی افزود: روند کار ما به این شکل است که وقتی یک مبحث و چالش ملی مطرح می شود، به شرکتهای دانش بنیان فراخوان می دهیم و شرکت هایی که چاره دارند را به بخش دولتی و دستگاه مربوطه مرتبط کرده و در نهایت هزینه اجرا را هم پرداخت می نماییم.
وحدت از عرضه ۱۰ هزار میلیارد تومان خدمات مالی به شرکتهای دانش بنیان در دو سال قبل اطلاع داد و خاطرنشان کرد: آمار تعداد شرکتهای دانش بنیان روزانه تغییر می کند و روند صعودی دارد. هم اکنون ۵۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور داریم که در حوزه های مختلف فعال می باشند. صندوق نوآوری و شکوفایی هم برای تأمین مالی این شرکت ها وظیفه و مأموریت دارد و در دو سال قبل ۱۰ هزار میلیارد تومان به شرکتهای دانش بنیان خدمات مالی عرضه کرده است. علاوه بر آن هدف ما این است که زیست بوم نوآوری هر استان شکل بگیرد و هیچ شرکتی در کشور نباشد که به علت عدم دسترسی به منابع مالی نتواند رشد کند. زیست بوم نوآوری اجزایی چون پارک علم و فناوری، شتابدهنده دانش بنیان، مرکز رشد و یک نهاد تأمین مالی دارد که چنانچه در استان شکل بگیرد فرایند رشد زیست بوم را تسهیل می کند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی به توانمندی شرکتهای دانش بنیان در زمینه تأمین اقلام در رابطه با کرونا اشاره نمود و افزود: در زمان مواجهه کشور با کرونا به غیر از واکسن که در این اواخر وارد شده است، هیچ محصولی برای مقابله با این بیماری وارد نشده است. شرکتهای دانش بنیان، اکسیژن ساز، ونتیلاتور، اقلام ضدعفونی و ماسک را تولید کردند و تمامی کیت های تشخیصی در همین شرکت ها تهیه و ساخته شده است. بالاترین استانداردها برای تولید محصول متعلق به محصولات حوزه سلامت است که شرکتهای دانش بنیان توانستند این استانداردها را دریافت کنند.
وحدت به رویکرد صنایع بزرگ کشور به استفاده از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره نمود و اظهار داشت: هلدینگ خلیج فارس بعنوان متمول ترین شرکت کشور در عرصه تولید محصولات پتروشیمی از ما خط اعتباری گرفته است و نزدیک به ۷۰۰ شرکت سازنده تجهیزات نفتی هم از خدمات صندوق نوآوری بهره برده اند.
وی از اختصاص خط اعتباری برای تأمین محل استقرار شرکتهای دانش بنیان مازندران اطلاع داد و اظهار داشت: برای تأمین فضای کاری این شرکت ها خط ویژه استقرار شرکت ها را با محوریت پارک علم و فناوری و عاملیت مالی صندوق پژوهش و فناوری به استان مازندران اختصاص می دهیم. در این حوزه اصلا کمبود منابع مالی نداریم و در هر استان از شرکتهای دانش بنیان حمایت می نماییم. هر آنچه که استان ظرفیت پذیرش داشته باشد ما آنرا تأمین می نماییم و هیچ محدودیتی در اینباره وجود ندارد و تنها به سرمایه و ظرفیت شرکت ها مربوط است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به بازیگران زیست بوم نوآوری در مازندران خاطرنشان کرد: تعداد شرکتهای دانش بنیان استان ۸۰ شرکت است، اما گردش مالی کمی دارند و این آمار می تواند شاخصی برای ارزیابی توان شرکتهای دانش بنیان در استان باشد، بنابراین تیم و سرمایه صندوق پژوهش و فناوری مازندران باید تقویت شود. باید از صندوق پژوهش و فناوری و پارک علم و فناوری استان حمایت شود، چونکه آنها ابزار کار لازم را برای تسهیل رشد جوانان فراهم می کنند. باید به جوانان در چارچوب شرکتهای دانش بنیان افتخار نماییم.
وحدت در ادامه این سفر با حضور در پارک علم و فناوری استان مازندران، در نشست با فناوران شرکتهای دانش بنیان و استارت آپی مستقر در پارک علم و فناوری استان شرکت کرد و در جریان دستاوردها و توانمندی های آنها قرار گرفت و به مشکلات و چالش های آنها پاسخ داد.
بر مبنای اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، همینطور کلنگ سه طرح دانش بنیان توسط دکتر وحدت در پارک علم و فناوری استان مازندران زده شد. این طرح ها شامل یکی از شرکتهای دانش بنیان برای هوشمندسازی ساختمان در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع، شرکت دانش بنیان دیگر برای تولید تجهیزات آزمون خواص مواد در زمینی به مساحت ۱۴۰۰ متر مربع و شرکت دانش بنیان سوم برای طراحی و تولید تجهیزات برقی و الکترونیکی در زمینی به مساحت ۱۲۰۰مترمربع بود.




منبع:

1399/12/15
12:34:57
0.0 / 5
1160
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg