شمال برگ ShomalBarg.ir

برگزاری جشن نیكوكاری با شعار عیدی برای همه در گیلان

برگزاری جشن نیكوكاری با شعار عیدی برای همه در گیلان

از گیلان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان اظهار داشت: همزمان با هفته احسان و نیکوکاری، جشن نیکوکاری با شعار «عیدی برای همه» در استان گیلان برگزار می گردد.


عباس اهرابی امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به در پیش بودن سال جدید، اظهار نمود: در این ایام کمیته امداد با برگزاری جشن نیکوکاری جهت پشتیبانی از اقشار صدمه پذیر و مددجویان تحت حمایت این نهاد به منظور جذب مساعدت های مادی و معنوی مردم نوعدوست و خیر نسبت به تأمین پوشاک، سبدهای کالای معیشتی و اقلام مورد نیاز خانواده های بی بضاعت اقدام می نماید.
وی با تکیه بر رعایت پروتکلهای بهداشتی اضافه کرد: سال جاری به علت بیماری کرونا، ضمن اینکه پایگاه های نمادین در میادین اصلی شهر برای جمع آوری کمک های هم استانی های خیر و نیکوکار ایجاد می شود، اما اکثریت کمک های مردمی از راه شبکه های فضای مجازی و به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می شود.
اهرابی به بهره گیری از ظرفیت های مختلف استانی همچون مؤسسات خیریه، مراکز نیکوکاری و همینطور تعامل و هم افزایی با مراکز دولتی، علمی و دانشگاهی، اقتصادی، تجاری، اصناف، بازاریان و بانک ها برای برگزاری هرچه باشکوه تر رویداد ملی جشن نیکوکاری اشاره و خاطرنشان کرد: دفاتر ۳۱ گانه کمیته امداد کمیته امداد امام(ره) و مراکز نیکوکاری سراسر استان برای دریافت کمک های نقدی و غیرنقدی مردم آمادگی دارند.
اهرابی افزود: مردم نیکوکار و خیران عزیز می توانند از راه شماره گیری کد #۰۱۳*۸۸۷۷* و یا واریز کمک های نقدی خود به شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ با شناسه ۸۸۰۳۱۹۲۴۱ و شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۴۸۷ نزد صندوق امداد ولایت استان گیلان، کمک های خویش را واریز نمایند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان افزود: خیّرین می توانند هدایای نقدی و غیرنقدی خویش را به دفاتر کمیته امداد شهرستان های استان یا پایگاه هایی که بدین منظور برپا خواهد شد، تحویل نمایند تا با پهن شدن این سفره مهربانی، هیچ کودکی با حسرت نداشتن لباس نو کنار سفره هفت سین نباشد و بهار مهربانی میهمان خانه های نیازمندان گردد.
ایشان در ادامه با بیان آغاز رسمی پویش «ایران مهربان» همزمان با ولادت حضرت علی(ع) اظهار داشت: این پویش با هدف پشتیبانی از ایتام و فرزندان محسنین و ارتقای سرانه دریافتی آنان در جهت طرح اکرام ایتام، شروع شده است و تا شب شهادت حضرت علی(ع) که ملقب به ابو الایتام هستند، ادامه دارد.
اهرابی با اشاره به اینکه قریب به ۱۰ هزار فرزند یتیم و محسنین گیلانی تحت حمایت طرح اکرام و حامیان معزز گیلانی و خارج از استان و حتی ایرانی های نوعدوست خارج از کشور می باشند، تصریح کرد: با عنایت به نوع مشکلات این افراد شامل بیماری، تحصیلی، مسکن، لوازم ضروری زندگی، معیشتی و... از مساعدت های مالی حامیان بهره مند می شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان بیان نمود: مساعدت های حامیان در چارچوب واریز مستقیم به حساب فرزندان و یا اهدای کالا بوده که با عنایت به وجوهات واریزی، به صورت میانگین دریافتی هر فرزند حدود ۳۰۰ هزار تومان می باشد.
وی، با تاکید بر اینکه با اجرای پویش «ایران مهربان» امید است تا بهار ۱۴۰۰ هیچ یتیمی بدون حامی نباشد، افزود: بهبود وضعیت معیشتی و مرتفع نمودن نیازمندی ها و مشکلات خانواده های ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد با جذب حامیان جدید از دیگر اهداف این طرح است.
اهرابی، ضمن اشاره به نحوه ثبت نام حامیان، اظهار داشت: مردم نوعدوست و خیر جهت حمایت یک یا چند فرزند معنوی می توانند با رجوع و ثبت نام در سایت ekram.emdad.ir نسبت به انتخاب فرزند معنوی با شرایط مورد نظر خود (سن، جنسیت، سادات، بیمار، محل سکونت) اقدام نمایند. همینطور حامیان می توانند با رجوع حضوری به واحدهای اکرام ادارات امداد استان یا تماس با شماره ۰۹۶۸۸۷ (سامانه ارتباط مردمی) نسبت به شرح وضعیت زندگی این افراد آگاهی پیدا کرده و سپس فرزند معنوی خویش را جهت حمایت انتخاب نمایند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان ضمن تقدیر از اعتماد حامیان و خیرین، اظهار داشت: به منظور تسهیل در روش های پرداخت برای هر فرزند معنوی یک شماره کارت اختصاصی در نظر گرفته می شود که حامیان می توانند بدون شناسه واریز و از راه سایت و یا کلیه درگاه های بانکی و اپلیکیشن های موجود، نسبت به واریز مستقیم هدایای نقدی به حساب فرزندان معنوی اقدام و گزارش پرداخت را در سایت مشاهده نمایند.1399/12/14
13:02:05
0.0 / 5
1183
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg