شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون امور جنگل منابع طبیعی خبر داد

توزیع 160 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی

توزیع 160 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون امور جنگل منابع طبیعی، با اشاره به اینکه در هفته منابع طبیعی سال جاری ۱۶۰ هزار اصله در سطح شهرستان ها توزیع خواهد شد، اظهار داشت: این نهال ها شامل صنوبر، سوزنی برگ و جنگلی است.


محمدرضا عبدالهی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به پروژه های جنگل کاری استان گیلان در سالجاری، اظهار نمود: از آغاز سال جاری تا آخر فصل کاشت در اردیبهشت ماه سال آینده نهال های بومی شامل افرا، توسکا و بلوط در اراضی جنگلی توسط پیمانکاران طرف قرارداد با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در حال کاشت است.
وی با اشاره به اینکه ۷۵۰ هکتار از اراضی جنگلی استان در چارچوب پروژه های جنگلکاری و غنی سازی، احیا و توسعه جنگل نهالکاری شده است، خاطرنشان کرد: ۸۲۴ هزار اصله نهال را در جای جای جنگل های استان تا مرز ییلاقات کاشتیم.
معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، از تولید ۵۰۰ هزار اصله نهال صنوبر با هدف توسعه زراعت چوب امسال اطلاع داد و تصریح کرد: این نهال ها در سه نهالستان گیلان ساخته شده و به صورت مجانی در اختیار مردم قرار می گیرد.
عبدالهی، با اشاره به اینکه در هفته منابع طبیعی سال جاری ۱۶۰ هزار اصله در سطح شهرستان ها توزیع خواهد شد، اظهار داشت: این نهال ها شامل صنوبر، سوزنی برگ و جنگلی است.
وی ضمن اشاره به شرایط ناشی از انتشار کرونا و برگزاری نمادین درختکاری، افزود: در هفته منابع طبیعی درختکاری در همه شهرستان ها توسط شهرداری ها و ادارات و مدارس و... انجام می شود.
معاون امور جنگل، با اشاره به اینکه فرآیند نهالکاری پنج تا ۱۰ سال طول کشیده و سپس به جنگل ها ملحق می شود، اظهار داشت: طی ۱۰ سال گذشته حدود ۷۵۰۰ هکتار به جنگل های استان افزوده شده است.
منبع:

1399/12/11
15:00:35
0.0 / 5
1080
تگهای خبر: تولید , شهرداری , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg