شمال برگ ShomalBarg.ir

وزیر كشور: بلندترین قله تاریخی ایران، انقلاب اسلامی است

وزیر كشور: بلندترین قله تاریخی ایران، انقلاب اسلامی است

شمال برگ: وزیر كشور با اشاره به اینكه بلندترین قله تاریخی ایران، انقلاب اسلامی است، اظهار نمود: از زمانی كه ایرانیت با اسلامیت تلفیق شد، ملیت ایران رنگی تازه گرفت و افتخارات و اقدامات تقدس یافتند همان گونه كه تا قبل از این، جان باختن در راه میهن افتخار بود و الان با پیوند اسلام شكل مقدس شهادت به خود گرفت.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی كه در همایش مدیریت شهری و روستایی كشور در رامسر با بیان دستاوردهای فراوان و بی بدیل كشور سپس پیروزی انقلاب و مؤلفه های انقلاب، به عنصر اعتقاد دینی اشاره و اظهاركرد: تفكراتی كه از دهه ۶۰ میلادی رواج پیدا كرد یا در حمایت سوسیالیست های شرق و یا لیبرال های غربی نمود داشت اما انقلاب اسلامی، اندیشه و ایده نوینی را به این تفكرات افزود كه همان تجلی شعار نه شرقی و نه غربی بود.
وی خاصیت بارز امام راحل (ره) را پیوند دادن و یكپارچه كردن سلایق، تفكرات و اندیشه ها دانست و اشاره كرد: معمار كبیر انقلاب اسلامی معتقد به معجزه ایمان و امید بود و توانست با این اعتقاد مقابل گلوله ها و مبارزات مسلحانه موفق عمل كند.
وزیر كشور با اشاره به جمله تاریخی امام خمینی (ره) كه فرمودند انفلاب ما انفجار نور بود، این پیام را تجلی و نماد پیروزی عنوان نمود و اظهار داشت: نور ایمان امام توانست در دل ظلمت و سیاهی استبداد پدیدار شده و به دل ها روشنایی بخشد كه تا امروز باز كشور از وجود نورانیت و هدایت امام بهره بردار است.
وی مردم را عنصر سوم و مهم ترین مؤلفه انقلاب معرفی نمود و ضمن تاكید بر اینكه هم اسلام و هم رهبری در مردم تجلی یافته اند، اشاره كرد: ظهور اعتقادات دینی در اندیشه مردم سبب قدرتمندی آنان در جهت مبارزه با استكبار شد.
رحمانی فضلی به بررسی تاریخ گذشته ایران پرداخت و با اشاره به اینكه بلندترین قله تاریخی ایران، انقلاب اسلامی است، اشاره كرد: از زمانی كه ایرانیت با اسلامیت تلفیق شد، ملیت ایران رنگی تازه گرفت و افتخارات و اقدامات تقدس یافتند همان گونه كه تا قبل از این، جان باختن در راه میهن افتخار بود و الان با پیوند اسلام شكل مقدس شهادت به خود گرفت.
وی از نقش انقلاب اسلامی در تغییر اندیشه ها سخن گفت و با اشاره به اینكه انسان از منظر اسلام هویتی كمال گرا، غایت اندیش و خلیفه الهی دارد، تصریح كرد: در نظام ها و اندیشه های سوسیالیستی، لیبرالیستی، اومانیستی و پزوتیویستی انسان برمبنای مصلحت و منافع تصمیم گریی كرده ولی در منظر اسلام تفكراتی به نام حرام و حلال و صراط مستقیم نقطه ممیزی با آن مكاتب است.
وزیر كشور در بخشی دیگر از سخنان خود وزارت كشور را نهادی حاكمیتی با مسئولیت وحدت و انسجام بخشی، هدایتگری و اعمال قوانین معرفی نمود و اضافه كرد: هر كدام از مدیران شهری و روستایی ستون های اجرای قوانین هستند كه مسئولیت خاص به خودرا عهده دار هستند و باید همواره به دنبال تغییرات سازنده و سرعت بخشیدن به آن باشند.
رحمانی فضلی عدم همراهی با مردم را سبب شكست ۱۰۰ درصدی دانست و با تاكید بر اینكه مدیران شهری و روستایی باید در عمل، اندیشه و طراحی در پیوند با مردم باشند اظهار داشت: هیچ كسی نمی تواند ادعا كند كه به تنهایی قادر خواهد بود مدیریت یك شهر یا یك استان را بر عهده بگیرد بدین سبب باید با استفاده از تجارب سازنده این اتفاق را رقم زد.
وی مازندران را استانی با توانایی مالی بالا و منابع غنی توصیف كرد و با اذعان به اینكه تأمین مالی، تولید و روش های تولیدی شاخه ای از علم بوده كه دارای ظرایف، تنوع و پیچیدگی است، اظهار نمود: نحوه احداث درآمد، هزینه و كارآمد كردن هزینه ها باید با دقت و علمی انجام گیرد چراكه شاخصه انقلابی بودن افزایش بهره وری و اثر بخشی است.
رحمانی فضلی با ابراز گلایه از اینكه خیلی از مسئولین و مدیران شهری و روستایی با مباحث اقتصادی آشنایی نداشته و به چرخه كامل تولید و فروش اشراف ندارند اشاره كرد: نا آگاهی از چگونگی درآمد زایی و هزینه كردن سبب ضرر خواهد شد و مدیرانی كه بهره وری و اثر بخشی ندارند بالقطع جایگزین خواهند شد.
وزیر كشور عبرت آموزی و احداث انگیزه را ارمغان تلاش ۴۰ ساله گذشته انقلاب دانست و با اشاره به اینكه باید با نگاه به گذشته عبرت گرفت و انگیزه پیدا كرد، اظهار داشت: مدیران كشور بی نیاز از دانشگاه و اهل تجربه نیستند و باید برای چهل ساله پیش روی كشور با مرور گذشته برنامه ریزی داشته باشند.
وی حلقه های مدیرتی در یك استان را دهیاران، بخشداران و فرمانداران برشمرد و استانداری را حلقه وصل پازل مدیریت استان معرفی نمود و اضافه كرد: برای شكل گیری یك پازل نیاز به هماهنگ كردن و ایفای درست نقش تك تك قطعات پازل است بدین سبب همه مدیران شهری و روستایی در شكل گیری مدیریت در استان نقش دارند.
رحمانی فضلی با تصریح اینكه مطالبات دهیاران و شهرداران پیگیری شده و در شرف انجام است، اظهار داشت: عمده مشكلات مطرح شده در ارتباط با جذب سرمایه گذار و بازگشت به مراكز جهت ستاندن مجوز است.
ایشان سپس با ذكر مثالی اضافه كرد: اینكه افراد به صورت مجزا برای دریافت مجوز بهره برداری از سواحل اقدام نمایند معنا نداشته و باید تحت یك پروژه واحد به طول چند صد كیلومتر سواحل آماده سازی شده و سپس در اختیار افراد قرار گیرد تا سرمایه گذاران با یك واحد اداری در تعامل باشند.
وزیر كشور یكی از ضعف های كشور را عدم توازن و تعادل در زمینه های مختلف برشمرد و آنرا ارمغان گذشتگان دانست و اظهار داشت: مردم در همه جای كشور معترض به كمبود امكانات و منابع هستند كه این ناشی از عدم توازن و تعادل كشور در حوزه های مختلفی همچون جمعیت، منابع، اقتصاد و غیره بوده چراكه نظام برنامه ریزی غلط پایه ریزی شده و در نتیجه نظام بودجه بندی گرفتار مشكل است.
رحمانی فضلی به تدبیر مقام معظم در جهت رفع این نقص اشاره و اظهار نمود: دستور مقام معظم رهبری درباب تغییر ساختار بودجه ریزی كشور بسیار هوشمندانه و به حق است برای اینكه نظام بودجه بندی در درون منظومه برنامه ریزی، نظام پولی و بانكی، مالیاتی و اداری تعریف شده است.
وی دیگر ضعف كشور را مربوط به عدم تفكر كلان ساختاری دانست و با اشاره به اینكه تفكرات خرد سبب گام های كوچك به سمت پیشرفت خواهد شد، اشاره كرد: تغییرات شگرف با گام های بلند رخ داده و ملاك و اصل ما باید تبعیت از قانون در تمام جنبه ها باشد.
وزیر كشور بر استفاده از ظرفیت مردم و مشاركت آنان در مسائل مختلف تاكید و اشاره كرد: چرا باید استانی مانند مازندران با برخورداری از این حجم عظیم منابع خودكفا نبوده و متكی به بودجه های دولتی باشد، استفاده از مشاركت مردمی با بهره گیری از مگا پروژه ها بالقطع استان ها رااز حیث نیاز منابع مالی بی نیاز خواهدنمود.
رحمانی فضلی با محاسبه میزان درآمد از فروش نفت در بهترین حالت ممكن اشاره كرد: حتی اگر ایران نفت را به بالاترین مقدار به فروش برساند تنها می تواند بودجه و هزینه های جاری كشور را تأمین كند و نیاز است كه استان ها با رویكرد خلق ثروت حركت كرده و برنامه ریزی كنند.
وی خلق ثروت از طریق مجاز را انقلابی گری و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی دانست و با اشاره به اینكه هیچ كشوری به اندازه ایران نتوانسته با حجم عظیم مخالفین و دشمنان به تنهایی مبارزه كند اظهار داشت: مسیر ۴۰ ساله انقلاب انگیزه، عبرت، تجربه اندوزی و شكر الهی است.
رحمانی فضلی درانتها با تصریح اینكه در بعضی موارد ضعف هایی وجود داشته كه قابل جبران است، اظهار داشت: بیگانگان در فكر فریب مردم و احداث جنگ روانی در میان ما هستند اما كشور ایران همواره در تعاملات بین المللی موفق بوده و قدرت اول منطقه است.
گفتنی است در این مراسم تنی چند از دهیاران و شهرداران مازندران چالش ها و دغدغه های خودرا مطرح كرده و خواهان رفع موانع و مشكلات پیش روی مدیریت شهری روستایی استان شدند.1397/11/23
13:34:15
5.0 / 5
4896
تگهای خبر: رامسر , زمین , فروش , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg