شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان:

رعایت اصول بهداشتی با عنایت به ظهور ویروس انگلیسی در تمامی سنین بیشتر شود

رعایت اصول بهداشتی با عنایت به ظهور ویروس انگلیسی در تمامی سنین بیشتر شود

از گیلان استاندار گیلان اظهار داشت: ظهور ویروس جهش یافته، اهمیت و لزوم رعایت بیشتر از پیش سفارش های بهداشتی در تمامی گروه های سنی را فزون تر می کند و باید همه اقشار جامعه به این مورد مهم توجه داشته باشند.


ارسلان زارع در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با یادآوری اینکه سوم اسفندماه سال قبل اولین نمونه مثبت در گیلان اعلام شد؛ به تلاشهای کادر درمان، پرستاران و پزشکان طی یک سال گذشته اشاره و اظهار نمود: این عزیزان، جانفشانی های وصف ناپذیری برای تأمین سلامت مردم انجام دادند که باید از مجاهدت های آنان قدردانی کرده و برای شهدای سلامت علو درجات مسئلت نماییم.
وی تمهید مقدمات برگزاری یادواره رسانه ای شهدای سلامت و متوفیان ناشی از کرونا را از مصوبات امروز ستاد استانی مدیریت این بیماری عنوان نمود و اظهار داشت: این یادواره در بستر فضای مجازی و شبکه استانی باران برگزار می گردد.
رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان به برگزاری شصت و هشتمین جلسه این ستاد و هم جلسات مستمر و منظم کارگروه های استانی و ستادهای متناظر شهرستانی اشاره و تصریح کرد: کارگروه درمان برای تأمین تجهیزات، زیرساخت ها و افزایش بکارگیری نیروهای انسانی، کارگروه تولید، توزیع و نظارت برای تأمین البسه، ماسک و ملزومات مورد نیاز بهداشتی کادر درمان و مردم و اصناف نقش آفرینی های موثری داشتند.
وی به آموزش های مستمر و بی وقفه دانش آموزان و دانشجویان و برگزاری منظم آزمون ها در سال تحصیلی گذشته و جاری با اتصال ۸۵ درصدی دانش آموزان گیلانی به سامانه شاد و تحت هدایت کارگروه آموزش اشاره نمود و اظهار داشت: مشارکت مردم بعنوان مهم ترین و موثرترین مولفه در جلوگیری از شیوع بیماری هم از راه تولیدات کارگروه رسانه و فضای مجازی به ثمر نشست که تلاشهای موثر اصحاب رسانه و نهادهای متولی قابل تقدیر است.
زارع خاطرنشان کرد: صداوسیمای مرکز استان و کارگروه رسانه و فضای مجازی، روند آگاهی افزایی های عمومی را استمرار بخشیده و نقش مهم رعایت سفارش های بهداشتی در حفظ سلامت جامعه را بیشتر از پیش تبیین کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه مساله شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا در کشور که منشا آن از اروپا اعلام شده و متاسفانه افرادی هم در کشورمان بدلیل مبتلا شدن به آن، جان باخته اند، اظهار داشت: رعایت تمامی دستورالعمل ها و الزامات بهداشتی، تنها راه غلبه بر بیماری است و باید همه مردم نسبت به این امر توجه جدی داشته باشند و مراقبت ها با عنایت به ویروس جهش یافته، افزایش یابد.
نماینده عالی دولت در گیلان به تلاشهای صورت گرفته برای ساخت داروی مناسب درمان این بیماری و واکسن آن اشاره و افزود: مراعات سفارش های مراقبتی، استفاده از ماسک، شستن مرتب دست ها، پرهیز از شکل گیری اجتماعات انسانی و رعایت فاصله اجتماعی همچنان راه اصلی مقابله با بیماری است.
وی افزود: سبک جدیدی از زندگی که حدودا بین بخش هایی از جامعه رواج یافته، باید عمومیت بیشتری داشته باشد تا باردیگر ناگزیر از بازگشت به شرایط دشوار گذشته نباشیم.
استاندار گیلان به آخرین بررسی های صورت گرفته از شرایط کرونایی گیلان اشاره نمود و اظهار داشت: الان چهار شهرستان تالش، املش، ماسال و سیاهکل در وضعیت آبی، شهرستان های رشت، رودبار، رودسر، صومعه سرا، لاهیجان و آستانه اشرفیه در وضعیت نارنجی و بقیه در وضعیت زرد هستند.
وی با اشاره به اینکه کاهش میزان بستری شدگان در بیمارستان ها نشان دهنده قطع زنجیره بیماری نیست و وضعیت آبی شهرها نباید منجر به عادی انگاری شود، افزود: این رنگ بندی ها نشان دهنده میزان توجه و رعایت مردم و ساکنان شهرستان ها به سفارش ها و الزامات بهداشتی است.
زارع به در پیش بودن نوروز و رونق کسب و کارها اشاره و با اشاره به اینکه مراعات الزامات بهداشتی و پروتکل ها، نقش مستقیمی در ادامه فعالیت اصناف دارد، اظهار داشت: برپایه تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر به شهرستان های با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع بوده و علاوه بر پابرجا بودن جرائم تعیین شده برای سفر به این شهرها، از برگزاری هرگونه اقامتگاه موقت در تمامی شهرها با هر وضعیت رنگ بندی هم جلوگیری می شود.1399/12/03
12:23:22
0.0 / 5
1155
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg