شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی گیلان:

خطر مبتلاشدن و مرگ و میر مردان به كرونا بیشتر است

خطر مبتلاشدن و مرگ و میر مردان به كرونا بیشتر است

از گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: از آنجایی که خطر مبتلاشدن و مرگ و میر مردان به بیماری کرونا بیشتر است، توجه به سلامت این گروه در زمان همه گیری کووید 19 از اهمیت بسیار زیادی برخوردارست.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا با اعلان اینکه یکم تا هفتم اسفندماه سال جاری بمناسبت هفته سلامت مردان ایران نامگذاری شده است، اظهار نمود: «همه گیری کرونا، توجه بیشتر به سلامت مردان» شعار امسال هفته سلامت مردان است.
وی با اعلان اینکه مردان به دلیلهای مختلفی کمتر به سلامت خود اهمیت می دهند اظهار داشت: این هفته فرصت مناسبی است که با اطلاع رسانی و انجام فعالیت های آموزشی و... این گروه را که نیمی از جمعیت کشورمان هستند، نسبت به سلامت خودشان حساس نماییم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: خیلی از بیماری های مردان، مانند بیماری های قلبی و عروقی، انواع سرطان، فشارخون بالا، دیابت و اختلالات روانی با رعایت نکات ساده ای قابل پیشگیری است و مردان می بایست پیش از آنکه گرفتار بیماری و عوارض آن شوند، به سلامت خود اهمیت دهند.
وی اشاره کرد: از آنجایی که خطر مبتلاشدن و مرگ و میر مردان به بیماری کرونا بیشتر است، توجه به سلامت این گروه در زمان همه گیری کووید 19 از اهمیت بسیار زیادی برخوردارست و بنا بر این شعار امسال هفته سلامت مردان با محوریت " همه گیری کرونا؛ توجه بیشتر به سلامت مردان" نامگذاری شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان حفاظت از سلامت خانواده و پیش گیری از ناباروری مردان، بهبود و حفظ سلامت روان مردان در دوره کرونا، شیوه زندگی سالم مردان در بحران کرونا با تاکید بر چاقی، سرطان های شایع مردان و مراقبت های پیشگیرانه در دوره کرونا، کنترل عوامل خطر کرونا در محیط کار، نقش باورهای فرهنگی مردان در حفظ و ارتقای سلامتی خود در دوره کرونا، (روز پدر) گرامیداشت مقام پدران و توجه بیشتر به سلامت آنان در دوره کرونا را از شعارهای پیش بینی شده برای هفته سلامت مردان ایران عنوان نمود.1399/12/01
23:46:19
0.0 / 5
1014
تگهای خبر: حفاظ , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg