شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون بهداشتی علوم پزشكی گیلان خبر داد

غربالگری بیش از ۷۸ هزار سالمند گیلانی

غربالگری بیش از ۷۸ هزار سالمند گیلانی

از گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: در مرحله دوم طرح شهید سلیمانی بیش از 78 هزار سالمند گیلانی غربالگری شده اند که از این تعداد حدود 763 مورد مشکوک به بیماری کرونا شناسایی شد.


دکتر آبتین حیدرزاده امروز در وبینار هماهنگی و بررسی روند اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی اظهار نمود: در انجام مرحله دوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بیش از ۷۸۳۴۰ هزار سالمند گیلانی غربالگری شده اند که از این تعداد حدود ۷۶۳ مورد مشکوک به بیماری کرونا شناسایی و ۲۰۲۳ مورد مراقبت در منزل و حدود ۷۰ مورد به بیمارستان های سطح استان ارجاع داده شده است.
وی با اعلان اینکه در نخستین محموله ارسالی از وزارت بهداشت ۱۳۰ واکسن کرونا به گیلان اختصاص یافته، اضافه کرد: این واکسن هر هفته و در هر نوبت با میزان بیشتری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار می گیرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: کل کادر درمان بیمارستان های (خصوصی و دولتی) در خط اول مواجهه با کرونا، سالمندان (اول مراکز تجمعی و سپس گروه های سنی)، بیماران با بیماری های زمینه ای مشخص، کارکنان مشاغل خاص و عموم مردم به ترتیب در اولویت دریافت واکسن هستند.
حیدرزاده با اشاره به انجام واکسیاسیون فاز اول کرونا در مراکز درمانی استان اشاره کرد: بر طبق شواهد، پسماندهای پزشکی تولید شده در مراکز مربوط به واکسیناسیون و درمان بیماران ویروس کرونا با سایر پسماندهای عفونی پزشکی تفاوتی نداشته و طبق قوانین و مقررات مربوط به دفع پسماندهای پزشکی مدیریت شوند.
وی ادامه داد: حفاظت از کارکنان شاغل در بخش مدیریت و دفع پسماندها بسیار مهم می باشد، آنها باید وسایل حفاظت فردی مناسب مانند دستکش های مقاوم در مقابل پاره شدن، ماسک و وسایل حفاظت چشم و صورت را داشته و دستورالعمل های بهداشت و ایمنی شغلی برای پیش گیری از مواجهه را رعایت نمایند.
حیدرزاده با اشاره با ساده انگاری و عادی پنداری مردم و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح کشور و استان، به افزایش تعداد نظارت های دقیق رعایت پروتکل های بهداشتی، ایمن سازی مراکز صنفی و... و جلوگیری از تجمعات غیر ضروری در سطح استان اصرار کرد و اظهار داشت: با افرادی که موجب لطمه به جامعه شوند، باید قاطعانه برخورد کرد.1399/11/25
23:19:30
0.0 / 5
1192
تگهای خبر: پسماند , تولید , حفاظ , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg