شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار مازندران خبر داد

احیای مجتمع مرغ لاین بابلكنار از اسفندماه امسال

احیای مجتمع مرغ لاین بابلكنار از اسفندماه امسال

به گزارش شمال برگ مازندران استاندار مازندران از بهره برداری از مجهزترین آزمایشگاه کشاورزی شمال کشور در ساری آگاهی داد و اظهار داشت: از اسفندماه امسال، مجتمع مرغ لاین بابلکنار احیا و این مجموعه جایگزین جوجه های نژاد انگلیسی می شود.احمد حسین زادگان، در مراسم تجلیل از ۱۳ تن از تولید کنندگان برتر بخش کشاروزی مازندران، اظهار داشت: توسعه و رشد کشاورزی در استان نیازمند اتصال و تکمیل زنجیره کامل تولید، برند سازی، بسته بندی مناسب، بازار فروش داخلی و خارجی و حمل و نقل است.

استاندار مازندران، اظهار نمود: قرار شد به این منظور در آینده نزدیک کار گروهی از کشور متشکل از مرکز تحقیقات، شرکت های دانش بنیان، تولید کنندگان برتر، تشکلهای کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی و دستگاه اجرائی مربوطه تشکیل گردد.

حسین زادگان، ابراز کرد: بزرگ ترین و مجهز ترین آزمایشگاه شمال کشور در شهرستان ساری در همین ایام به بهره برداری می رسد و این نیز یک مزیت برای تولید کنندگان بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به این که موضوع دیگری که ما در حوزه کشاورزی پیگیری می نماییم با مدل سنتی تولید سازگار است، عنوان نمود: در این مدل مانند مزارع سنتی ما چند کار کشاورزی که با هم مانع محیط زیستی و بهداشتی ندارند در کنار هم فعالیت می نمایند.

استاندار مازندران افزود: این مدل هم برای کشاورزان مقرون به صرفه است و هم افزایش تولید و افزایش درآمد را به همراه دارد و در نهایت به امنیت غذایی کشور کمک می نماید.

حسین زادگان با اشاره به این که در استان به زیرساخت ها بیشتر توجه کردیم مانند زیرساخت های کشاورزی، زیرساخت های صنایع تبدیلی، حمل و نقل و پایانه های صادراتی که امروز عملیاتی شدند، اظهار داشت: خوشبختانه زیرساخت های خوبی برای صادرات محصولات تولیدی استان مهیا شده است.

وی اضافه کرد: پارک علم و فناوری استان با مدیریت شرکت های دانش بنیان و استارتاپی، ظرفیت خوب دیگری هستند که فعالین حوزه کشاورزی برای فروش و ایجاد ارزش افزوده می توانند از آنها استفاده کنند.

استاندار مازندران اشاره کرد: برای فروش محصولات و تولیدات کشاورزی و توسعه صادرات باید راهی بر برای حضور در بازارهای منطقه و بازارهای جهانی داشته باشیم.

حسین زادگان، با اشاره به این که در حوزه حمل و نقل به ویژه حمل و نقل دریایی تدابیری بریا تقویت این بخش اتخاذ شد، اضافه کرد: برای تقویت کانتینر های حمل و کانتینر های یخچال دار در بندر امیرآباد با شرکت کشتیرانی خزر تفاهم لازم صورت گرفت و در حوزه دیپلماسی اقتصادی نیز برغم کرونا، فعالیت ها قابل توجه بوده است و تفاهمات گذشته و جدید با کشورهای هدف پیگیری شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مازندران امسال ۲۳۷ هزارتن تولید مرکبات تا حالا داشته که این میزان بیش از ۱۴ برابر سال قبل بوده است.

حسین زادگان، اظهار نمود: همین طور امسال ۱۸ میلیون دلار محصولات شیلاتی از استان صادرات شده است.

وی تصریح کرد: نمونه ای از استفاده از آخرین یافته های علمی، کشت مکانیزه برنج به میزان یکصد هزار هکتار در سالجاری است که این میزان دو برابر سال قبل بوده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، استاندار مازندران همین طور از احیا مجتمع مرغ لاین بابلکنار از اسفندماه آگاهی داد و اظهار داشت که این مجموعه جایگزین جوجه های نژاد انگلیسی می شود.

منبع:

1399/11/21
23:48:21
0.0 / 5
1087
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg