شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون دادگستری گیلان عنوان كرد

رفع تصرف ۹۱۵۰ هكتاری از جنگل های هیركانی گیلان

رفع تصرف ۹۱۵۰ هكتاری از جنگل های هیركانی گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون دادگستری گیلان، توسعه طرح های خدماتی، دفن پسماند و راهسازی را همچون عوامل دست اندازی به جنگل ها دانست و اظهار نمود: طی پنج سال قبل ۹۱۵۰ هکتار از جنگل های هیرکانی را رفع تصرف کردیم.


جان احمد آقایی، به دستاوردهای سفر رئیس قوه قضائیه به استان گیلان اشاره نمود و اظهار داشت: یک تفکر خردمندانه در دستگاه قضا در دوره جدید ترویج پیدا کرده و نهضت فسادستیزی خردمندانه به دور از هرگونه جوسازی و فشارهای سیاسی دنبال می شود.
وی با اشاره به اینکه شاهد افزایش نشاط اجتماعی در مردم و دمیده شدن بارقه امید مبارزه با فساد در اذهان جامعه هستیم، اضافه کرد: مردم نگاه امیدوارانه ای به مسؤلان پیدا کرده اند.
معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی فسادستیزی را از خود دستگاه در سطح ملی شروع کرده است، اظهار داشت: همین روش در استان ها هم تداوم یافته و روسای دادگستری فرماندهان نهضت فسادستیزی هستند.
آقایی، فسادستیزی را یکی از آموزه های قرآنی دانست و اظهار داشت: بعضی از کارخانه های گیلان مانند پوشش و رشت الکتریک مورد غارتگری در بستر قانون قرار گرفتند.
وی با اشاره به اینکه کارخانه پوشش با مساحت ۸۵ هکتار و ۴۰۰۰ کارگر بزرگترین صنایع نساجی خاورمیانه بود، تصریح کرد: این کارخانه به خاطر سوء مدیریت به تلی از خاک تبدیل گشته است.
معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان، رشت الکتریک را نگین انگشتر استان در صنعت دانست و خاطرنشان کرد: چیزی از رشت الکتریک هم باقی نمانده است. صنعت ۸۰۰ ساله نوغانداری گیلان هم گرفتار سوء مدیریت در واگذاری و انتفاع شخصی در اصل ۴۴ شد.
آقایی، ضمن اشاره به تاکید اصل ۴۴ بر احیا صنایع و پیشگیری از عدم تغییر کاربری، افزود: متاسفانه در سه کارخانه مذکور چنین اتفاق رخ نداد.
وی ضمن اشاره به صدور سند جعلی برای اراضی پادگان حسن رود، یکی از مراکز نظامی نیروی دریایی ارتش به نام یک نفر در سال ۹۲، بیان نمود: از راه سازمان های مردم نهاد و نیروهای انقلابی و اطلاعات سپاه و منابع طبیعی از نقل و انتقال سند مذکور جلوگیری کردیم.
معاون اجتماعی دادگستری گیلان در گفت وگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به اینکه جلوه های زیبای طبیعی در کنار غنای فرهنگی و تاریخی استان گیلان را منحصر به فرد کرده است، اظهار داشت: صاحب جنگل های هیرکانی هستیم که پیشینه ای بسیار زیاد از دوران یخبندان در عصر سوم زمین شناسی دارد، اما متاسفانه هر روز با بهانه های مختلف در بستر قانون شاهد تصرف این جنگل ها هستیم.
آقایی، توسعه طرح های خدماتی، دفن پسماند و راهسازی را همچون عوامل دست اندازی به جنگل ها دانست و اظهار نمود: طی پنج سال قبل ۹۱۵۰ هکتار از جنگل های هیرکانی را رفع تصرف کردیم. همینطور در ۱۰ ماه اخیر ۱۳۵۰ هکتار از اراضی جنگلی استان رفع تصرف شد.
منبع:

1399/11/20
13:39:56
0.0 / 5
1114
تگهای خبر: پسماند , خدمات , دریا , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg