شمالبرگ ShomalBarg.ir
امام جمعه رشت:

گیلان مورد بی مهری از جانب مركز كشور واقع شده است

گیلان مورد بی مهری از جانب مركز كشور واقع شده است

به گزارش شمال برگ از گیلان امام جمعه رشت، با اعلان اینکه نابسامانی های گیلان بسیار پیچیده بوده و حل آنان دشوار است، عنوان کرد: گیلان در طول سال های گذشته مورد بی مهری های فراوانی از جانب پایتخت واقع شده و پس مردم باید از مسئولان بخواهند که به مطالبات جدی آنان رسیدگی کنند.


آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن چهل ودومین بهار انقلاب اسلامی، اظهار نمود: ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ از ایام الله تاریخ ایران است، برای اینکه به حکومت طاغوت در کشور تمام کرد.
وی با اعلان اینکه شاه پدر و شاه پسر عروسک های خیمه شب بازی کشورهای استعماری و استکباری مانند آمریکا و انگلیس بودند، اضافه کرد: در آن زمان ملت ایران در حقارت و ذلت به سر می بردند، اما امام خمینی(ره) با پشتیبانی این مردم ۲۵۰۰ سال حکومت شاهنشاهی را سرنگون و بر ظلم و استبداد غلبه کرد.
نماینده ولی فقیه در گیلان، نسل های جوان و نوجوان را نیازمند آشنایی با آرمان ها و دستاوردهای انقلاب دانست و اشاره کرد: باید شکرگزار خداوند باشیم که در عصر انقلاب اسلامی زندگی می کنیم، برای اینکه به برکت انقلاب و ایثارگری و مجاهد و صبوری مردم ابرقدرت ها را به زانو در آوردیم و این فرهنگ باید به آیندگان نیز منتقل شود.
امام جمعه رشت، با اشاره به ادعای اروپاییان در خصوص اینکه ایران باید به برجام بازگردد، اظهار داشت: امیدواریم هیچ نشست برجامی نداشته باشیم و در صورت برگزاری این جلسه، حضور عربستان در مذاکرات قابل پذیرش و منطقی نیست و پس مقامات وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.
وی با اشاره به حضور رئیس دستگاه قضا در گیلان طی روز گذشته، اشاره کرد: استان گیلان با مشکلات فراوانی مواجه می باشد و حضور آیت الله رئیسی می تواند کمک بزرگی به حل مستقیم تعدادی از این مشکلات کند.
آیت الله فلاحتی، با اعلان اینکه نابسامانی های گیلان بسیار پیچیده بوده و حل آنان دشوار است، عنوان کرد: گیلان در طول سال های گذشته مورد بی مهری های فراوانی از جانب پایتخت واقع شده و پس مردم باید از مسئولان بخواهند که به مطالبات جدی آنان رسیدگی کنند.
وی عقب ماندگی های استان گیلان را مربوط به حوزه های بهداشت و درمان، پسماند و محیط زیست، اشتغال و تولید و... دانست و بیان کرد: زد و بندهای سیاسی همچون مسائلی است که گیلان را با وجود نزدیکی به پایتخت از پیشرفت باز داشته و این خطه را به محلی برای غارتگری سودجویان تبدیل نموده است.
امام جمعه رشت، با تاکید بر لزوم مقابله جدی با غارتگری ها در گیلان، افزود: دوره مچ گیری تمام شده و الان باید نظارت و هدایت را جدی بگیریم تا بتوانیم به اولویت های استان دقت نماییم. در این راستا به حضور فعال جوانان نیاز داریم تا در کنار مقابله با فرهنگ های مهاجم، به توسعه فرهنگی کشور نیز کمک کنند.
منبع:

1399/11/18
10:23:32
0.0 / 5
874
تگهای خبر: پسماند , تولید , رشت , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg