شمالبرگ ShomalBarg.ir

غربالگری بیشتر از ۷۰۰ هزار خانوار در طرح شهید سلیمانی در گیلان

غربالگری بیشتر از ۷۰۰ هزار خانوار در طرح شهید سلیمانی در گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از پایش و غربالگری بیشتر از ۷۰۰ هزار خانوار با اجرای طرح محله و خانواده محور شهید حاج قاسم سلیمانی در گیلان اطلاع داد.


دکتر آبتین حیدرزاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی از ششم آذر ماه سالجاری در مناطق تحت پوشش دانشگاه به اجرا در آمده و تابحال ادامه دارد، اظهار نمود: در چارچوب این طرح، تیم های حمایتی، رهگیری، مراقبتی و نظارتی فعال و به صورت محله محور و خانه به خانه در راه کنترل ویروس کرونا تلاش می کنند.
وی خاطرنشان کرد: در چارچوب این برنامه، ۲۰۶۲ تیم حمایتی، ۹۸۷ تیم رهگیری، ۲۶۳ تیم مراقبتی و ۱۸۶ تیم نظارتی با همکاری بسیج جامعه پزشکی، سازمان بسیج مستضعفان، هلال احمر و سایر نهادهای مرتبط تشکیل شده است.
حیدراده، کاهش آمار مبتلا شدن و بستری ناشی از کرونا را مهم ترین دستاورد این طرح در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان و تصریح کرد: بیشتر از ۷۰۰ هزار خانوار در استان با اجرای طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با عنوان مدیریت و کنترل کرونا به شیوه محله و خانواده محور از ششم آذر تابحال از نظر بیماری کووید ۱۹ مورد ارزیابی و غربالگری قرار گرفته اند.
وی با اشاره به اینکه حضور داوطلبانه مردم در تمامی برهه های زمانی از آغاز انقلاب تابحال بی نظیر بوده است، تصریح کرد: در روزهای بحران کرونا می توان با نگرش مثبت، تمرکز بالا و اطمینان دادن به خود و دیگران در نبرد با این ویروس منحوس پیروز شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان استفاده از توان نیروهای مقاومت بسیج و مشارکت های مردمی، اجرای برنامه به شکل محله محور، تکیه بر نظام شبکه بهداشتی، درمانی گسترده و قوی کشور، رعایت موازین کنترل عفونت و حفاظت فردی، بهره مندی از ظرفیت های برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت و.... را از مهم ترین اصول اجرای این برنامه عنوان نمود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: اطلاع رسانی با هدف رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط افراد، کمک به شناسایی و ارجاع بموقع مبتلایان به مراکز درمانی، کمک به رفع موانع قرنطینه، کمک های معیشتی، پیگیری امور شخصی، فراهم آوری خدمات تکمیل درمان و.... همچون مواردی است که در این طرح به آن پرداخته می شود.1399/11/10
14:57:13
0.0 / 5
1066
تگهای خبر: حفاظ , خدمات , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg