شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل گمرك آستارا:

آستارا تنها مرز كشور است كه همه رویه های گمركی را دارد

آستارا تنها مرز كشور است كه همه رویه های گمركی را دارد

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرکل گمرک آستارا اظهار داشت: ˮآستاراˮ تنها مرز کشور است که همه رویه های گمرکی در آن اعمال می شود.


کریم رسولی، در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در تلاش هستیم تا ۲۲ بهمن کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا فعال شود و بعد از آن نیز پیگیر صدور کد گمرک ریلی خواهیم بود.
وی با اعلان اینکه آستارا تنها مرز کشور است که همه رویه های گمرکی در آن اعمال می شود، افزود: این شهرستان بعنوان تنها نقطه در کشور، دارای گمرک زمینی، ریلی و دریایی است.
رسولی به صادرات گمرکات گیلان از شروع سال جاری تا حالا اشاره نمود و توضیح داد: پیش بینی شده بود که ۶۰۰ میلیون دلار امسال از گمرکات گیلان صادرات داشته باشیم که با گذشت ۱۰ ماه از سال، صادرات ۵۹۱ میلیون دلار نیز محقق شده است.
وی با تاکید بر اینکه حدود ۸۰ درصد صادرات استان گیلان از مرز آستارا انجام می شود، اضافه کرد: باتوجه به باقی ماندن دو ماه از سال، پیش بینی می شود این هدف محقق شود.
مدیرکل گمرک آستارا در ادامه به رشد منفی واردات کالا از این مرز اشاره نمود و تصریح کرد: علاوه بر اینکه رشد منفی را در این عرصه شاهد می باشیم، ولی باز هم ۱۳۳ میلیون دلار نیز واردات را از این مرز داشته ایم که ۵۰ درصد واردات آن از مرز ریلی بوده است.
وی افزود: در طول این مدت بیش از ۷۰۰۰ واگن به بارانداز بین المللی ریلی آستارا وارد و خارج شده است که بار معادل ۲۱ هزار کامیون را جابجا کرده اند.
رسولی، در ادامه به ترانزیت کالا از سه مرز زمینی، دریایی و ریلی آستارا اشاره نمود و اضافه کرد: در طول این مدت ۷۰۰ میلیون دلار ترانزیت را از این سه مرز داشته ایم که کارنامه قابل قبولی است.
وی با تاکید بر اینکه آستارا سومین گمرک کشور از لحاظ صدور اظهارنامه صادراتی است، اشاره کرد: از میان ۹۵ گمرک کشور، آستارا رتبه دوازدهم را در صادرات دارد.
او در آخر درباب کشف محموله بزرگ مواد مخدر در این گمرک قبل از خروج از کشور، اظهار داشت: این محموله ۳۲۴ کیلوگرم ماده مخدر از نوع هروئین بود که در تابستان سالجاری کشف شد.
منبع:

1399/11/07
13:36:04
0.0 / 5
1105
تگهای خبر: آستارا , اقتصادی , دریا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg