شمالبرگ ShomalBarg.ir

تالاب ها از هجوم گونه های گیاهی مهاجم در امان نیستند

تالاب ها از هجوم گونه های گیاهی مهاجم در امان نیستند

شمال برگ: رئیس اداره حفاظت محیط زیست املش اظهار داشت: تالاب ها از هجوم گونه های گیاهی مهاجم در امان نیستند و حال و روزخوشی ندارند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، علی درویشی با اشاره به اینكه اهمیت وجود تالاب ها در محیط زیست باید بیشتر از گذشته به كودكان آموزش داده شود، اظهار داشت: امروز برخی از كودكان و نوجوانان عضو كانون از آبگیرها و پهنه های طبیعی سطح شهرستان املش بازدید و اهمیت و كاركرد تالاب ها و ضرورت حفاظت و صیانت از این پهنه های آبی، برای آنان تبیین و تشریح شد.
وی ادامه داد: در این كلاس آموزشی به نقش تالاب ها در ذخیره پایدار آب و تغذیه سفره های آب زیرزمینی، تعدیل آب و هوای پیرامون و تنویع زیستی گیاهی و جانوری و معیشت پایدار جوامع محلی حاشیه پهنه های آبی پرداخته شد.
دوریشی با اشاره به اینكه كنوانسیون رامسر با مشاركت نمایندگان ۱۸ كشور جهان در سال ۱۳۴۹ در شهر رامسر استان مازندران انجام شد و سیزدهم بهمن ماه را بعنوان روز جهانی تالاب ها نامگذاری كرده اند، افزود: حفاظت و بهره برداری معقول و پایدار از تالاب ها بعنوان نگین سبز و اكوسیستم باارزش تنوع زیستی گیاهی و جانوری از اهداف كنوانسیون و معاهده جهانی است.
وی افزود: بااینكه در گذر زمان تالاب های كشور حال و روزخوشی ندارند و بعضی از این تالاب ها از ورود و تخلیه فاضلاب و پسماند و هجوم گونه های گیاهی مهاجم در امان نیستند و برخی از كم آبی و عدم تخصیص حق آبه به كانون ریزگردها تبدیل و تعدادی هم از بی مهری ما انسان ها رنج می برند.
وی اشاره كرد: برگزاری كارگاه آموزشی در حاشیه آبگیرهای طبیعی و شناخت و آشنایی و افزایش آگاهی كودكان و نوجوانان با گونه های گیاهی و جانوری و اكوسیستم پهنه های آبی و كاركرد آنها، نقش مؤثری در مسئولیت پذیری اجتماعی افراد در حفاظت از تالاب ها ایفا می كند.
1397/11/15
21:51:22
5.0 / 5
4881
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg