شمالبرگ ShomalBarg.ir

حماسه ششم بهمن آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است

حماسه ششم بهمن آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است

به گزارش شمال برگ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران اظهار داشت: حماسه ششم بهمن آمل باید در اذهان نسل جوان جامعه پررنگ شود.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، هدایت مظلومی ضمن اشاره به حماسه ششم بهمن سال ۶۰ آمل بیان نمود: این حماسه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، که خلق این حماسه بی بدیل با مقاومت و ایستادگی مردم آمل، ترفندها و توطئه های دشمنان و منافقین کوردل را ناکام گذاشت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران ضمن اشاره به اینکه نقش مردم حماسه ساز آمل در برخورد با درگیری های منافقین برای پیشگیری از ورود اجانب و بیگانگان بی بدیل و وصف ناشدنی است، خاطرنشان کرد: حماسه ششم بهمن آمل که در نوع خود بی نظیر است، می تواند هم طراز حماسه هایی چون قیام مردم قم و تبریز قرار گیرد و بعنوان یکی از موفقیت های ملت مقاوم ایران بعد از پیروزی انقلاب از آن یاد شود.

مظلومی خاطرنشان کرد: ششم بهمن سال ۱۳۶۰، یکی از حماسه های ماندگار ملت ایران در شهرستان آمل به وقوع پیوست، که پس از گذشت چندین دهه از آن هم چنان در اذهان با افتخار و شکوه فراوان از آن یاد می شود. ماین واقعه آنقدر مهم بود که حضرت امام (ره) در وصیت نامه الهی سیاسی خود از نقش مردم آمل در حادثه ششم بهمن تقدیر و تشکر کرده اند.

وی با اشاره به اینکه حماسه ششم بهمن سال ۶۰ آمل برگ زرینی را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران رقم زده است اظهار داشت: ایمان، اعتقاد به نظام و ولایت، انسجام و یکپارچگی، وحدت، ایثار، مقاومت و فداکاری مردم شریف آمل باعث شد تا این موفقیت و پیروزی به دست آید.

مظلومی با اشاره به اینکه خاطرات حماسه ششم بهمن آمل باید در اذهان نسل جوان جامعه پررنگ شود، تصریح کرد: اتفاقات و رخدادهای این حماسه عظیم تاریخی را باید برای آیندگان تبیین و بازخوانی کرد و یاد و نام عزیزانی که در این حماسه و در دفاع از آرمان های انقلاب به شهادت رسیده و به مقام جانبازی نائل شدند باید همیشه زنده نگه داشته شود.
منبع:

1399/11/06
17:51:06
0.0 / 5
732
تگهای خبر: مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg