شمال برگ ShomalBarg.ir

برگزاری رویداد استارتاپی زیستكار گامی موثر در رفع مشكلات زیست محیطی گیلان

برگزاری رویداد استارتاپی زیستكار گامی موثر در رفع مشكلات زیست محیطی گیلان

شمال برگ: معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشكده محیط زیست جهاددانشگاهی، اظهار داشت: معمولاً فناوری ها و خلاقیت ها در حوزه محیط زیست به جامه عمل نمی رسد و به اقدام عملی برای رفع مشكلات محیط زیست منجر نمی شوند از این رو برگزاری این نوع استارتاپ ها می تواند گامی مؤثر در رفع این مساله باشد.


نیلوفر عابدین زاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: سازمان جهاد دانشگاهی گیلان برای نخستین بار با مشاركت پارك علم و فن آوری مبادرت به برگزاری رویداد استارتاپی با سوژه محیط زیست در محورهای مختلف در زمینه تخصصی مدیریت پسماند، بوم گردی روستایی، انرژی های نو و محیط زیست، فناوری اطلاعات و محیط زیست، اقتصاد سبز، كاربرد بیوتكنولوژی در حفظ محیط زیست، مدیریت مصرف منابع، حفاظت از اكوسیستم های تالابی و صنعت سبز در استان كرده است.
وی اشاره كرد: این رویداد از هشتم تا دهم اسفندماه سالجاری برنامه ریزی شده است و علاقمندان می توانند تا ۳۰ بهمن ماه با بازگشت به سایت www.eventgl.acecr.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
عابدین زاده هدف از برگزاری رویداد استارتاپی زیستكار را كاهش معضلات و مشكلات محیط زیستی با استفاده از تكنولوژی های جدید و احداث خلاقیت و نوآوری برای كسب و كار عنوان نمود و اضافه كرد: معمولاً فناوری ها و خلاقیت ها درحوزه محیط زیست به جامه عمل نمی رسد و به اقدام عملی برای رفع مشكلات محیط زیست منجر نمی شوند از این رو برگزاری این نوع استارتاپ ها می تواند گامی مؤثر در رفع این مساله باشد.
وی با اشاره به اینكه در این رویداد از ایده های كارشناسان، اساتید و متخصصان حوزه محیط زیست كه در دو سطح شركت كننده و داوری حضور خواهند داشت، استفاده خواهد شد، اظهار داشت: در برگزاری این رویداد سعی شده است دستگاه هایی را كه ارتباط موضوعی با این محورها دارند، با مساله درگیر نماییم.
عابدین زاده یاد آور شد: مجموعه طرح ها و ایده های مطرح شده مورد داوری قرار می گیرند و در نهایت سه ایده برتر انتخاب شده و به دستگاه های دولتی و خصوصی به منظور تأمین اعتبارات مالی و حمایت اقتصادی معرفی می گردند بدین منظور از دستگاه های خصوصی مرتبط هم در این رویداد دعوت به عمل آمده است تا در استارتاپ حضور داشته باشد و در صورت صلاحدید از ایده ها حمایت مالی كنند.
معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشكده محیط زیست جهاددانشگاهی گیلان اظهار نمود: این كارگاه یكی از ابزارهای كاربردی در ایده پردازی و طراحی كسب و كارها است و به افراد كمك می نماید در چارچوب یك زبان مشترك مفاهیم و عناصر كسب و كارشان را در كنار همدیگر ترسیم كنند.
وی درانتها اظهار داشت: استارتاپ ها فرصتی برای شبكه سازی، آشنایی و برقراری ارتباط صمیمانه با ایده پردازان، صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران است و محیطی را به وجود می آورد كه در آن ایده ها و نظرات رهبران كارآفرینی بوسیله سخنرانی، مربی گری و یا داوری در اختیار صاحبان امر قرار می گیرد.
1397/11/14
15:28:52
5.0 / 5
4678
تگهای خبر: پسماند , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg