شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل هواشناسی گیلان خبر داد

بارش برف در جلگه گیلان

بارش برف در جلگه گیلان

از گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، از نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارشی به استان از عصر امروز اطلاع داد و اضافه کرد: این سامانه سرد و بارش زا طی چهارشنبه و پنجشنبه در استان تقویت می شود.


محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان غالب نقاط استان را کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد دانست و اظهار نمود: از اواخر وقت امروز با شمالی شدن جریانات و بارندگی مواجه خواهیم شد.
وی بیشینه و کمینه دمای هوای استان را در ارتباط با منجیل با ۲۰ درجه سلسیوس و اسب وونی با ۴.۵ درجه سلسیوس دانست و افزود: دمای فعلی رشت هم ۱۲ درجه سلسیوس است.
مدیرکل هواشناسی گیلان، از نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارشی به استان از عصر امروز اطلاع داد و اضافه کرد: این سامانه سرد و بارش زا طی چهارشنبه و پنجشنبه در استان تقویت می شود و با عنایت به برودت هوا در ارتفاعات و دامنه ها بارش برف مورد انتظار است.
دادرس، با اشاره به اینکه از عصر چهارشنبه تا بامداد جمعه کاهش دمای محسوس ۱۵ تا ۲۰ درجه سلسیوس خواهیم داشت، اظهار داشت: در بخش هایی از نواحی جلگه ای استان بخصوص جلگه مرکزی و شرقی شرایط برای بارش برف مهیاست و در سایر مناطق استان هم بارش مخلوط برف و باران پیش بینی می شود.
وی ضمن اشاره به خروج این سامانه سرد و بارشی از مرزهای شرقی استان طی روز جمعه، تصریح کرد: از اواخر وقت پنجشنبه با کاهش ناپایداری و کاهش ابر مواجه خواهیم شد و برای ساعات بامداد و شب جمعه یخبندان خواهیم داشت.
وی وزش باد(گاهی شدید)، مه آلودگی و کولاک برف را از دیگر پدیده ها طی دو روز آینده دانست و خاطرنشان کرد: احتمال آبگرفتگی منطقه ای و بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها هم وجود دارد.
منبع:

1399/10/30
22:45:39
0.0 / 5
1070
تگهای خبر: رشت , شمال , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg