شمالبرگ ShomalBarg.ir
عضو هیئت رئیسه مجلس:

نظام رتبه بندی معلمان به زودی در مجلس تصویب می شود

نظام رتبه بندی معلمان به زودی در مجلس تصویب می شود

مازندران عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از قطعی شدن لایحه رتبه بندی معلمان کشور ظرف روزهای آینده آگاهی داد.علی کریمی فیروزجایی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: با پیگیری های به عمل آمده، دولت پذیرفت که این لایحه را به زودی تصویب و به مجلس ارسال نماید.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور اجرای طرح رتبه بندی معلمان را تحول اساسی در عرصه تعلیم و تربیت دانست و اضافه کرد: اجرای نظام رتبه بندی معلمان خواسته بحق فرهنگیان و مطالبه جدی مجلس از دولت می باشد.
دبیر هیئت رئیسه مجلس در رابطه با اقدامات قبلی دولت در این ارتباط یادآورشد: احکام اجراشده قبلی منحصرا مربوط به افزایش حقوق فرهنگیان بود که ارتباطی به نظام رتبه بندی ندارد.

کریمی فیروزجایی با اشاره به وعده وزیر آموزش و پرورش در ارتباط با اجرای این طرح اضافه کرد: دولت در پیگیری های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موافقت خودرا با اجرای رتبه بندی فرهنگیان اعلام نمود.
این مسئول پارلمانی با تاکید بر اهمیت اجرای این طرح در ارتقا منزلت فرهنگیان اظهار داشت: با اجرای این طرح مطالبه دیرینه فرهنگیان محقق خواهد شد.

کریمی فیروزجایی با انتقاد از فقدان تشخیص صلاحیت های حرفه ای فرهنگیان، باز طراحی این مکانیزم را لازمه پیشرفت و تحول دستگاه تعلیم و تربیت بیان کرد.

نماینده مردم بابل اشاره کرد: مشکلات و نارسایی های عرصه تعلیم و تربیت باید با هم افزایی دولت و مجلس مرتفع شود.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با تاکید بر نقش سازنده و محوری فرهنگیان در عرصه بالندگی و شکوفایی اضافه کرد: تعامل منطقی و چاره ساز دستگاه های مختلف با بدنه آموزش وپرورش برای رهایی از بهم تنیدگی دیوانی در کشور ضرورت دارد.
نماینده مردم بابل با اشاره به ظرفیت های لایتناهی فرهنگیان در تعمیق باورهای دینی و ملی اظهار داشت: رهایی کشور از تنگناهای فرهنگی، سیاسی واقتصادی بدون توجه به توانایی های منحصر بفرد فرهنگیان امکانپذیر نیست.
1399/10/30
11:32:07
0.0 / 5
786
تگهای خبر: اقتصادی , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg