شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون گردشگری گیلان خبر داد

صدور 52 پروانه بهره برداری اقامتگاه های بومگردی جدید در گیلان

صدور 52 پروانه بهره برداری اقامتگاه های بومگردی جدید در گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون گردشگری گیلان اظهار داشت: از آغاز سالجاری تابحال تعداد ۵۲ پروانه بهره برداری جدید برای اقامتگاه های بومگردی صادر گردیده است.


حمیدرضا آذرپور در جمع خبرنگاران با بیان این خبر اظهار داشت: از آغاز سالجاری تابحال تعداد ۵۲ پروانه بهره برداری جدید برای اقامتگاه های بومگردی صادر شده و مجموع واحدهای فعال بومگردی در استان به بیشتر از ۱۰۰ واحد رسیده است.
آذرپور توسعه گردشگری روستایی را بعنوان یکی از مهم ترین بخش های صنعت توریسم توصیف کرد و اضافه کرد: هر واحد بومگردی به صورت میانگین برای ۴ الی ۶ نفر اشتغال زایی پایدار بوجود آورده که این امر باعث رونق اقتصادی روستاها و ایجاد درآمد پایدار در خانوار می شود.
معاون گردشگری گیلان با اشاره به اینکه بومگردی بیشتر از هر چیز حاصل نگرش خاص و آینده نگرانه به مقوله گردشگری می باشد، اظهار داشت: از مهم ترین نتایج این نوع نگرش به گردشگری و طبیعت گردی، می توان به ایجاد اشتغال پایدار برای ساکنین بومی، مهاجرت معکوس به روستاها و ترغیب ساکنین محلی به حفظ محیط زیست و آداب و رسوم باستانی و فرهنگ محلی مناطق مختلف استان گیلان اشاره نمود.
وی بیان نمود: با توسعه گردشگری روستایی و ارتقای کیفیت واحدهای بوم گردی می توان با ایجاد حلقه های هدفمند گردشگری شامل معرفی غذاها و صنایع دستی سنتی گیلان و اتصال آن به گردشگری کشاورزی موجبات رونق اقتصادی خانوارهای روستایی و ایجاد فرصت های شغلی جدید را فراهم آورد.
منبع:

1399/10/24
23:56:20
0.0 / 5
1494
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg