شمال برگ ShomalBarg.ir
فرمانده انتظامی گیلان خبر داد

توقیف ۱۸۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در سنگر

توقیف ۱۸۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در سنگر

از گیلان فرمانده انتظامی گیلان از کشف 1800 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق به ارزش 380 میلیارد ریال در بخش سنگر شهرستان رشت آگاهی داد.


سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه گسترش قاچاق کالا، اثرات سوء و منفی بر تولید داخلی دارد و امنیت اقتصادی جامعه را برهم می زند، اظهار نمود: مبارزه با قاچاق کالا یکی از اهداف پلیس در امتداد تامین امنیت پایدار در جامعه است.
وی اضافه کرد: به دنبال دریافت خبری در خصوص وجود دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در داخل یکی از شرکت های خصوصی در بخش سنگر شهرستان رشت، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان گیلان با اعلان اینکه ماموران انتظامی بخش سنگر با اقدامات صورت گرفته و اشراف اطلاعاتی، محل دپوی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال را شناسایی و با هماهنگی قضائی به این مکان اعزام شدند، اظهار داشت: در بازرسی از محل مورد نظر ۱۸۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق کشف شد.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دستگیری چهار متهم در این رابطه و معرفی آنها به مرجع قضائی اشاره کرد: کارشناسان ارزش دستگاه های کشف شده را ۳۸۰ میلیارد ریال برآورد کردند.
سردار ملکی اشاره کرد: استفاده از این دستگاهها نیاز به برق زیادی دارد و متهمان با بهره گیری از برق یارانه ای واحد خصوصی مبادرت به فعالیت غیرقانونی می کردند.
وی با تاکید بر اینکه مبارزه با احتکار و قاچاق کالا از اولویت های اصلی نیروی انتظامی است و پلیس با قاطعیت با هرگونه قانون شکنی و بی نظمی در بازار برخورد می کند از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از قاچاق و احتکار کالا یا هرگونه فعالیت مخل نظام اقتصادی، مراتب را بوسیله سامانه ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.1399/10/24
13:03:18
0.0 / 5
732
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , دریا , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg