شمال برگ ShomalBarg.ir
مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه:

سردار سلیمانی با عمل در میدان به مقام كمال رسیده بود

سردار سلیمانی با عمل در میدان به مقام كمال رسیده بود

به گزارش شمال برگ از گیلان مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه سردار سلیمانی هنوز شناخته نشده و آیندگان ایشان را خواهند شناخت، اظهار داشت: عرفا و کسانی که به مرحله کمال در عرفان می رسند با تهذیب نفس به این مقام می رسند اما شهید سلیمانی با عمل خود در میدان، با جهاد بیشتر از ۴۰ ساله، با زحمات و مجاهدت هایش در دوره انقلاب به این مقام رسید.


سردار مهدی ایرانمنش، مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران امشب در مراسم نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس که در گلزار شهدای رشت برگزار شد، ضمن گدامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار نمود: شهید کسی است که مرگ به سراغ وی نمی آید بلکه مرگ را خودش انتخاب می کند، شهید با سعادت خودش روح معنویت به جامعه می دهد.
وی با اشاره به اینکه بالاترین مقام شهید در شهادت «جهاد» است که در راه جهاد به شهادت می رسد، اضافه کرد: در روایات داریم که شهید اگر در بستر هم بمیرد، مقام شهادت را دارد. ولی مزد، اجر و مقامی که شهید در راه خدا و جهاد می گیرد، قابل وصف نیست. بیشتر از ۱۴۰۰ سال از شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می گذرد معنویتی که واقعه عاشورا و شهادت امام حسین(ع) به جامعه داد هر سال می بینیم مراسمات دهه محرم پرشورتر از سال قبل برگزار می گردد چونکه شهید بالاترین سرمایه خویش را در راه خدا می دهد و بالاترین سرمایه هر انسان جان اوست.
سردار ایرانمنش با اشاره به اینکه خدا به مقام شهید شفاعت داده، اظهار داشت: در مقام شهدا درجاتی است، بنابر فرموده امام سجاد(ع) «همه شهدا والا مقام هستند اما مقامی که عمویم عباس(ع) دارد همه شهدا به آن غبطه می خورند».
مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه شهید سلیمانی یک انسان کامل بود که به مرحله کمال در عرفان رسیده بود، خاطرنشان کرد: شرط اصلی رسیدن به کمال تهذیب نفس است که انسان نفس خودش را بکشد؛ عرفا و کسانی که به مرحله کمال در عرفان می رسند با تهذیب نفس به این مقام می رسند اما شهید سلیمانی با عمل خود در میدان، با جهاد بیشتر از ۴۰ ساله، با زحمات و مجاهدت هایش در دوره انقلاب به این مقام رسید.
وی ضمن اشاره به انتشار کتاب زندگینامه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، افزود: این کتاب شامل دست نوشته های ایشان است که به تحریر درآمده و الان به چاپ رسیده؛ در این کتاب اشاره می کند که چطور با انقلاب و علما آشنا شده و در این راه چه فرآیندهایی را طی کرده است.
سردار ایرانمنش ضمن اشاره به برشمردن خصوصیت های سردار سلیمانی، بیان نمود: اگر امروز سردار سلیمانی این گونه مشهور شده به این علت است که همه عمر خویش را در مجاهدت و سفرها گذراند، در تهذیب نفس، شب زنده داری، راز و نیاز با خالق، ارادت به ائمه اطهار خصوصا فاطمه الزهرا(س) همواره پیشگام بود، حتی منزل خویش را در کرمان تبدیل به بیت الزهرا کرده بود و مراسم ویژه ایام فاطمیه را برگزار می کرد.
مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: حتی در یادداشت های شان به این مورد تاکید کرده اند که علما و مداحانی در بیت الزهرا حضور می یابند حتما باید پیرو ولایت فقیه باشند، حاج قاسم تواضع و فروتنی خاصی داشت و هیچگاه منیّت نداشت.
وی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی هنوز شناخته نشده و آیندگان ایشان را خواهند شناخت، چون خیلی از کارهایی که کرده شاید نتوان گفت و مکتوب می ماند برای آینده، ما فقط بخشی از کارهای ایشان را دیده ایم، اما اقدامات خاص ایشان در تاریخ ثبت می شود و نسل های آینده ایشان را بهتر خواهند شناخت.
سردار ایرانمنش بیان نمود: ایشان همواره سرباز ولایت، اطاعت محض از ولایت فقیه، سرباز دفاع مقدس چه در دوران امام(ره) و در دوران رهبری امام خامنه ای(مدالظه) بود و در خیلی از جلسات شورا تاکید داشتند که فصل الخطاب ما مقام معظم رهبری هستند.
یار و یاور ۳۵ ساله سردار سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی مرد میدان و عمل، دائم الذکر بود و همواره تهجد و شب زنده داری داشت؛ در جلسه ای بدون ذکر حاضر نمی شد و همواره تسبیح در دست داشت.
وی افزود: ایشان تاکید داشت که شئونات عاقبت بخیری در تبعیت و اطاعت از مقام معظم رهبری است و این شعار نیست؛ در یادداشت های ایشان آمده ایکاش چندین جان داشتم تا در راه نظام، انقلاب و ولایت تقدیم می کردم. حاج قاسم حتی از شهادت خودش خبر داشت چونکه دو ساعت پیش از شهادت نوشته اند «خدایا مرا پاکیزه بپذیر».
سردار ایرانمنش اضافه کرد: سردار سلیمانی بیشتر از اینکه به فکر خودش باشد، به فکر دیگران بود. در زلزله بم ایشان به همراه شهید کاظمی بلافاصله در منطقه برای کمک و خدمت رسانی حاضر شد، همینطور در دیگر حوادث و بلایای طبیعی همواره برای کمک به مردم می شتابید.
مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ضمن اشاره به تواضع و فروتنی حاج قاسم در مقابل خانواده شهدا، بیان نمود: سردار سلیمانی ارادت عجیبی به خانواده شهدا داشت، همواره دست بوس پدر شهید بود و مادر شهدا را تکریم می کرد و در نخستین حضور در شهرستان ها به دیدار آنها می رفت اما در مقابل دشمن هرجا اسم ایشان را می شنید، میخکوب می شد.
وی با اشاره به اینکه حاج قاسم حمایت عجیبی از نیروهای تحت امرش داشت، افزود: به تازگی فیلمی از آخرین حضور ایشان در محل کارشان پخش گردید، البته درخواستی هم بود تا از اتاق کارشان هم نشان داده شود که بنابه علل امنیتی فعلا به صلاح نبود؛ میزکار ایشان بیشتر از ۲۵ سال است که تعویض نشده، حتی صندلی های اتاق ایشان سیار معمولی و قدیمی است. چندین بار قصد داشتیم تا ساختمان فعلی را به لحاظ امنیتی و ایمنی عوض نماییم که ایشان گفتند نیازی نیست.
سردار ایرانمنش افزود: سرادر سلیمامی در خط سیاسی به هیچ خط یا جناحی وابسته نبود و بسیار از بازی های سیاسی رنج می برد؛ معتقدم که اگر همه فکر و سیاست ما در یک جهت برای آبادانی، تمامیت ارضی، امور عام المنفعه و ملی می شد، هیچ مشکل اقتصادی در کشور نداشتیم در صورتی که امروزه متاسفانه بسیاری از خطوط سیاسی ما صرف کوبیدن رقیب مقابل می شود.
مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تصریح کرد: حاج قاسم صراحت بیان داشت و به علت عدم وابستگی به جناح محافظه کار نبود، شجاعت بی نظیری داشت. حتی از ایشان به علت موقعیتی که داشت دعوت شد برای کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری که ایشان در جواب نامه نوشتند «من یک سرباز صفر برای نظام و انقلاب هستم و در همین سنگر سربازی خدمت می کنم».
یار و یاور ۳۵ ساله سردار سلیمانی در مورد نظر ایشان در بحث هسته ای بیان نمود: حاج قاسم می اظهار داشت که اگر تمام پیچ های تجهیزات هسته ای را باز نماییم و به دریا بریزیم مجدد دشمن دست از سر ما بر نمی دارد و بنابراین خام نباشید چون هسته ای بهانه است.
وی ضمن اشاره به دوستی و برادری عمیق بین حاج قاسم و شهید ابومهدی افزود: شهید ابومهدی المهندس یک مجاهد واقعی، همیشه در سنگر و فرمانده میدان حشد بود و در تمام گره های عملیاتی در عراق به داد نیروهای عراقی می رسید؛ هم اکنون هم بسیاری از دشمنان دوست ندارند که حشد در میدان مبارزه باشد.
سردار ایرانمنش بیان نمود: ابومهدی از زمان صدام مجاهد و فراری بود، آنان با راه انداختن لشکر بدر در دفاع مقدس به ما کمک کردند و پس از آن هم در مبارزه با امریکا در میدان بودند.
مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اظهار نمود: شهید حسین پورجعفری، فردی متدین و محجوب و کم حرف بود که در عین محجوب بودن یک سردار بود اما بدون هیچ ابایی همه جا همراه و یاور حاج قاسم بود و بدون هیچ منیتی امور سردار را انجام می داد که سردار در ردای ایشان می گفت «حاج حسین مثل یک مادر از من مراقبت می کند حتی تا من نخوابم حسین نمی خوابد».
یار و یاور ۳۵ ساله سردار سلیمانی تصریح کرد: روزی به ایشان عرض کردم که دعا می کنم شهید شوید البته پس از ۱۲۰ سال چون هم اکنون نظام، انقلاب، رهبری، مقاومت و جبهه جهاد ضد استکبار به شما نیاز دارد، ایشان گفت «نه مهدی اون اثری که خون من هم اکنون در میان جوانان دارد، آینده نخواهد داشت»؛ بعبارتی آنچه که ما در آینه به سختی می بینیم ایشان در خشت خام می دید.
وی افزود: ما هنوز ثمره خون ایشان را ندیده ایم، اگر وصیتنامه ایشان را بخوانیم هر بخش آن یک درس است که مفهوم دارد، بخصوص پیروی از ولایت را فصل الخطاب می دانست. حاج قاسم مزد اخلاص و ارادتش را گرفت و با شهادت در عراق، طواف پیکرشان در بارگاه ائمه اطهار، تشییع بی نظیر، اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری حماسه ساز شد که در تاریخ بی نظیر است؛ حتی برگزاری پیاده روی اربعین با این عظمت نتیجه زحمات ایشان است.
سردار ایرانمنش اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند باید مراقب شبیخون و تهاجم فرهنگی باشیم همیشه در کمین ماست، جوانان عزیز از این شهدا بخواهیم که خدا ما را در راه راست هدایت کند و نگه دارد؛ امروز تهاجم فرهنگی به خصوص در فضا مجازی برای ما دام است باید هوشیار باشیم.
مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران سفارش کرد: جوانان عزیز دشمن در بحث تهاجم فرهنگی از پنجره وارد می شود که باید بسیار دقت کرد، این مراقبت و در خط رهبری و ولایت بودن را حفظ نماییم. این شهدای بزرگوار هر تک تک شان به گردن ما حق دارند که ما باید دین خویش را به آنها ادا نماییم، باید به وصیتنامه های آنان عمل نماییم.
منبع:

1399/10/23
12:17:19
0.0 / 5
1297
تگهای خبر: اقتصادی , تجهیزات , دریا , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg