شمال برگ ShomalBarg.ir

رفع تصرف ۷۰۰ میلیونی از اراضی منابع طبیعی رودسر

رفع تصرف ۷۰۰ میلیونی از اراضی منابع طبیعی رودسر

از گیلان رئیس اداره منابع طبیعی رودسر اظهار داشت: 7000 مترمربع از زمین های منابع طبیعی در روستاهای سیاه کشان و نیلوی بخش رحیم آباد رودسر، با حضور کارشناس این اداره و ماموران انتظامی، از دو متصرف پس گرفته شد.


محمدرضا کشاورز در گفت وگو با ایسنا، از کشف چوب آلات جنگلی قاچاق در شهرستان رودسر آگاهی داد و اظهار نمود: حجم چوب آلات قاچاق کشف شده ۱۰ تن است.
وی با اعلان اینکه چوب های کشف شده از نوع توسکا، اوجا و لرگ می باشد، اضافه کرد: ماموران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودسر این میزان چوب قاچاق را که با یک دستگاه کامیون در حال جابجایی بود، توقیف کردند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودسر، ارزش چوب آلات مکشوفه را ۱۵۰ میلیون ریال برآورد کرد و اظهار داشت: در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شد.
کشاورزی همین طور از رفع تصرف زمین های ملی در رودسر آگاهی داد و عنوان کرد: ۷۰۰۰ مترمربع از زمین های منابع طبیعی در روستاهای سیاه کشان و نیلوی بخش رحیم آباد رودسر، با حضور کارشناس این اداره و ماموران انتظامی، از دو متصرف پس گرفته شد.
وی افزود: این متصرفان حدود پنج سال زمین های ملی مذکور را با سیم خادار و پرچین به صورت غیرقانونی محصور کرده و در آن نهال فندق کاشته بودند که نهال ها قلع و قمع و عرصه آزاد شد.
این مقام مسئول، با اعلان اینکه کارشناسان ارزش زمین های تصرف شده را ۷۰۰ میلیون تومان برآورد کردند، تصریح کرد: متصرفان علاوه بر پس دادن زمین، به پرداخت جریمه نقدی محکوم شدند.1399/10/21
21:11:22
0.0 / 5
1006
تگهای خبر: زمین , كشاورزی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg