شمالبرگ ShomalBarg.ir
استاندار خبر داد:

راه اندازی پارك كشاورزی و كسب و كار برای اولین بار در مازندران

راه اندازی پارك كشاورزی و كسب و كار برای اولین بار در مازندران

به گزارش شمال برگ استاندار مازندران از راه اندازی پاركی در حوزه كشاورزی و كسب و كار برای اولین بار در مازندران اطلاع داد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، مجید حسین زادگان در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در جمع اصحاب رسانه اظهار نمود: در دهه فجر امسال ۷۷۶ طرح عمرانی با اعتبار هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال در مناطق مختلف استان بهره برداری می شود.
*بهره برداری از ۷۶۶ طرح عمرانی در دهه فجر
وی ادامه داد: از مجموع ۷۶۶ پروژه ۷۶ پروژه صنعتی و تولیدی با اعتبار ۳۹۷ میلیارد تومان افتتاح می شود و برای ۸۶ نفر شغل بوجود می آورد و علاوه براین ۵۶۶ پروژه عمرانی و خدماتی با اعتبار ۶۱۹ میلیارد تومان افتتاح می شود.
*رونمایی از سامانه نمتا
ایشان در ادامه از سامانه "نمتا" رونمایی نمود و یادآورشد: سامانه «نمتا» برای بهره گیری از خرد جمعی بوده و به كمك این سامانه می توان از پیشنهادات سازنده نخبگان و افراد آگاه در راه توسعه استان بهره برد.
شناسایی ۱۲۰ روستای مازندران برای اجرای طرح بوم گردی
حسین زادگان با اشاره به اولویت گردشگری در توسعه استان مازندران اظهار نمود: ۱۲۰ روستا برای اجرای طرح بوم گردی شناسایی شد و بوم گردی برای جذب گردشگران در این مناطق اجرایی می شود.
وی با اشاره به اینكه روستاها با حفظ بافت تاریخی خود نقش مهمی در جذب گردشگران دارند، خاطرنشان كرد: طرح مرمت مسجد جامع ساری هم كه یكی از آثار تاریخی و فرهنگی استان است در دست اجرا بوده و برای تسریع در كار مدیریت بحران استانداری بعنوان تسهیلگر این امر بر كارها نظارت دارد.
استاندار مازندران با اشاره به اینكه باید از ظرفیت پارك های علم و فناوری در توسعه استان بهره گیری شود، تصریح كرد: سال آینده در نظر داریم تا تسهیلات و فضای بهتری در اختیار این حوزه قرار دهیم بعلاوه برای اولین بار پاركی در حوزه كشاورزی و كسب و كار در استان مازندران راه اندازی خواهد شد.
وی، طرح مازندران پاك را یكی از اولویت های زیست محیطی استان دانست و اظهار نمود: برای اجرای این طرح باید رسانه ها با همكاری سمن ها پای كار بیایند تا بتوانیم با مشاركت بالای مردم روبرو شویم. علاوه بر سمن ها، دانش آموزان هم باید برای اجرایی شدن طرح به میدان بیایند و با طرح مشاركت آنها می توان شعار مازندران پاك را راحت تر محقق كرد.
وی در مورد طرح ۱۰۰ روزه خود هم اظهاركرد: طرح ۱۰۰ روزه گامی برای تحرك بخشی دستگاه های اجرایی می باشد و عملكرد دستگاه ها هم بر مبنای اجرایی شدن این طرح ها ارزیابی می شود و هر دستگاهی باید نسبت به عملكردش در زمینه این طرح پاسخگو باشد. برپایه این طرح مدیران ما باید با امكانات موجود پروژه و طرح های توسعه ای را كه قابلیت اجرایی در مدت ۱۰۰ روز را داشته باشد، اجرایی كنند.
1397/11/11
22:26:16
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: خدمات , زمین , ساری , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg